Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Złodzieje włamują się przez balkony. "Nikt nic nie widział"

› bieżące 25 dni temu    28.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 5 ocen 5 / 100%
A A A
Rabusie wchodzą przez balkony. Apelujemy o ostrożność!Rabusie wchodzą przez balkony. Apelujemy o ostrożność! fot. KT

W ostatni weekend splądrowano jedno z mieszkań przy Lokajskiego. Wieczorem włamywacze dostali się na balkon na pierwszym piętrze - sforsowali drzwi i ukradli pieniądze oraz cenną biżuterię. Policja zajmuje się sprawą i doradza, jak minimalizować ryzyko rabunku.

Czyżby na Ursynowie znów pojawiła się szajka włamywaczy? Wszystko na to wskazuje. W ostatnią sobotę splądrowano mieszkanie przy ul. Lokajskiego.

- Do mojego mieszkania włamano się wieczorem, kiedy wyszłam na dwie godziny. Ukradziono gotówkę, złotą biżuterię i męskie zegarki - mówi zrozpaczona Olga.

Złodziej lub złodzieje wdrapali się na balkon na pierwszym piętrze. Sforsowali drzwi, po czym dostali się do mieszkania. Policja zajmuje się sprawą - niestety nie będzie łatwo zidentyfikować sprawców. Sąsiedzi niczego nie słyszeli, nie ma też nagrań z monitoringu.

- Nie ma nagrań, które mogą nas przybliżyć do rozwiązania sprawy. Zbieramy i analizujemy informacje. Nie o wszystkim możemy mówić. Zalecamy wzmożoną ostrożność, bo to może nie być jednorazowy przypadek - komentuje nadkom. Robert Szumiata, oficer prasowy mokotowskiej komendy policji.

Pani Olga ma nadzieję, że odzyska skradzione rzeczy.

- Piszę ku przestrodze i z nadzieją na nagłośnienie sprawy. Mam nadzieję, że obudzę czujność mieszkańców, którzy widząc coś niepokojącego, będą dzwonić na policję. Bardzo zależy mi na odzyskaniu biżuterii, gdyż ma bezcenną wartość sentymentalną - dodaje Olga, która padła ofiarą włamywaczy.

Włamanie z Lokajskiego do złudzenia przypomina zuchwałą kradzież z zeszłego roku. Przy skwerze Pawlaczyka złodzieje także wtargnęli do lokalu przez drzwi balkonowe. Do rabunku doszło w biały dzień, kiedy właściciele wyszli na parę chwil do sklepu. Łupem złodziei padły pieniądze i biżuteria - jak przy Lokajskiego.

Jak zminimalizować ryzyko włamania i kradzieży?

Policja odradza przetrzymywanie gotówki i kosztowności w jednym miejscu. Warto ulokować pieniądze i najcenniejsze rzeczy w kilku domowych "skrytkach". Wtedy utrudniamy działanie rabusiom, którzy pod presją odliczają każdą sekundę podczas plądrowania.

- Warto utrzymywać kontakt z sąsiadami. Ich czujność może się okazać nieocenioną ochroną mieszkania - dodaje nadkom. Robert Szumiata.

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karol
24 dni temu ocena: 100%  5
Wcześniej pewnie dronem rozpoznanie zrobili co tam w mieszkaniu mają. Firanki w oknach to jednak podstawa.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ LUWI
24 dni temu ocena: 100%  4
Spółdzielnie powinny instalować kamerki. Zawsze okoliczności będzie można odtworzyć. Na kamerkach nie warto oszczędzać, to jest jakaś ochrona przed złodziejami ale też przed rozbojami.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ASAD
25 dni temu ocena: 100%  3
Dwa tygodnie temu na Mokotowie było kilka włamań do mieszkań. Według policji też szukali gotówki i biżuterii.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewkau
25 dni temu ocena: 75%  2
Kradzione nie tyczy i przejdzie kryska na matyska. I w końcu ich dopadnie policja.
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bob
25 dni temu ocena: 100% 1
policja to tylko umorzy z powodu niewykrycia sprawców. może kiedyś przy jakieś okazji uda się ich złapać, ale nie liczyłbym na to.