Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Zdecyduj gdzie powstaną nowe siłownie plenerowe! WYWIAD

› bieżące ponad rok temu    29.07.2015
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 10 ocen 20 / 100%
A A A
Łukasz Ciołko - wiceburmistrz dzielnicy przy siłowni plenerowej na ImielinieŁukasz Ciołko - wiceburmistrz dzielnicy przy siłowni plenerowej na Imielinie fot. SK

Ruszyło głosowanie mieszkańców, którego wyniki zdecydują o lokalizacjach 6 nowych siłowni plenerowych. Swój głos można oddać przez internet lub osobiście. O nowych siłowniach rozmawiamy z wiceburmistrzem Ursynowa - Łukaszem Ciołko.

Dzielnica planuje budowę kolejnych siłowni na Ursynowie. W jakiej liczbie i gdzie będą zlokalizowane? 

Uważam, że siłownie plenerowe sprawdzają się na Ursynowie – mamy sygnały że są potrzebne, a te które istnieją są chętnie wykorzystywane przez mieszkańców. Dlatego Zarząd Dzielnicy uzyskał dodatkowe środki finansowe na budowę 6 kolejnych. Tym razem jednak postanowiliśmy, że to mieszkańcy wskażą propozycje lokalizacji.   

Rozumiem że mieszkańcy zgłaszali potencjalne lokalizacje. Jakie było zainteresowanie i ile propozycji będzie przedmiotem głosowania? 

Mieszkańcy Ursynowa zaangażowali się w ogłoszoną przez Urząd Dzielnicy Ursynów w maju akcję pod hasłem „Wskaż lokalizację dla 6 nowych siłowni plenerowych”. Do końca maja wpłynęły do Urzędu w sumie 104 propozycje. 

Warto podkreślić, że wśród zaproponowanych lokalizacji znaczna część pokrywała się, co świadczy o tym, że mieszkańcy Ursynowa są zgodni co do tego, w których rejonach dzielnicy siłownie powinny powstać.

Po przeprowadzeniu przez pracowników Urzędu weryfikacji pod względem możliwości formalno-prawnych montażu siłowni w zgłoszonych miejscach, pod głosowanie mieszkańców poddajemy 16 lokalizacji. Liczba zmniejszyła się w stosunku do propozycji, nie tylko ze względu wspomniane już zjawisko dublowania się zgłoszeń, ale także konieczność sprawdzenia czy nie ma ryzyka kolizji z planowanymi innymi inwestycjami lub występuje brak możliwości usytuowania z powodu obowiązujących przepisów prawa, np. przepisów ustawy o ochronie przyrody.

W jaki sposób mieszkańcy będą mogli zdecydować o lokalizacji siłowni plenerowych? 

Głosowanie odbywa się papierowo i elektronicznie. W przypadku głosowania papierowego należy wypełnić formularz dostępny w informacji ursynowskiego Ratusza. Elektronicznie można oddać głos odwiedzając stronę internetową www.ursynow.pl. Zależy nam, aby jak najwięcej osób wyraziło swoją opinię. Głosowanie potrwa do 16 sierpnia.

Dlaczego organizujecie głosowanie w okresie wakacji? 

Czekaliśmy na zmiany w budżecie, które wprowadzili miejscy radni. Sporo czasu zajęło nam też weryfikowanie  wskazanych przez mieszkańców lokalizacji, ale to między innymi dlatego, że było ich dużo. A bardzo zależy nam, aby jeszcze w tym roku mieszkańcy mogli korzystać z nowych plenerowych siłowni. Wiemy, że dla wielu - szczególnie starszych osób - to dobra motywacja do wyjścia z domu i zadbania o swoją kondycję, a w konsekwencji i o zdrowie.

Kiedy mieszkańcy będą mogli skorzystać z nowych siłowni? 

Do 20 sierpnia będziemy znali wyniki głosowania, a potem wybieramy wykonawcę i ruszamy w teren. Wszyscy trzymajmy kciuki za pogodę i solidnych wykonawców, aby jak najwięcej osób mogło ćwiczyć w plenerze w pobliżu miejsca zamieszkania!

Dziękuję za rozmowę.

+ 20 głosów: 20 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Piotr
ponad rok temu ocena: 100%  10
cytat: "Uważam, że siłownie plenerowe sprawdzają się na Ursynowie" - a ja uważam że nie. to jest bzdura i granie na nosie mieszkańcom. Panie Burmistrzu: weźcie się wreszcie za skuteczne oddzielenie ruchu pieszego od ruchu kołowego. Takie coś jak chodnik dla pieszych - słyszał pan? szczególnie w sytuacji w której macie ostatnią szansę zrobić to za pieniądze ZDM a nie dzielnicy.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ JK
ponad rok temu 9
Oczywiście jak zwykle: Kabaty od strony Rosoła/Relaksowej to już nie Ursynów, prawda? Terenem na wschód od KEN nikt się nie zajmuje w żadnym temacie (OK, poza rozbudową Tesco). Żadnych propozycji, żadnych działań. Normalnie, osiedle w czapce niewidce. Nikt tu nie mieszka. Ale przed wyborami to do mieszkań nam się pchali różni kandydaci na radnych z Naszego Ursynowa i tyle opowiadali, że głowa mała.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 100%  8
A co z ławeczkami ? Jutro 1 sierpnia 2015, a ławeczek jak nie było , tak nie ma. Chcecie naprawić piesze ciągi komunikacyjne, dojście do stacji metra, dziury w chodnikach ? Gdzie ? No i przykrywamy temat następnym pytaniem. Teraz kolejne pytanie : Chcecie siłownie ? Gdzie ? No i przykrywamy temat następnym pytaniem. Mamy dość tego blefu i sztuczek medialnych. Dość tej manipulacji.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Opozycja
ponad rok temu ocena: 14%  7
a ten zegarek to od Sławka Nowaka dostałeś? Czy w Turcji kupiłeś podróbkę? A cło się zapłaciło? Hhehehehe. Już po was. Jestescie zkończeni.
odpowiedz oceń komentarz 1 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agata
ponad rok temu ocena: 67% 6
a co to znaczy 'zkończeni'?
~ Tola
ponad rok temu ocena: 44%  5
Wow, kolejna promocja wiceburmistrza bez magistra przybyłego z Białegostoku (którego burmistrz przybyły z Poznania Kempa określa błędnie potomkiem słynnego rycerza Ciołka - nie Ciołko!). Ciekawe, czy za ten wywiad urząd zapłacił czy haloursynów tak samo z siebie. A jeśli chodzi o siłownie plenerowe, to warto obejrzeć ten film https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Qbert
ponad rok temu ocena: 100%  4
A może by tak skonsultować jakie urządzenia tam będą, bo te siłownie to takie trochę z przypadku powstają i potem stoją niemal puste. Dla dzieci się nie nadają bo rakuje urządzeń, dla młodych zwykle nie ma drążków i też nie ma co ćwiczyć i potem nie wiadomo po co to komu.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ marzenazientara
ponad rok temu ocena: 71%  3
System głosowania - PORAŻKA . Jak ktoś cwany to wygra ... Szkoda, bo idea fajna była i osobiście na nią baaardzo czekałam. Głosować powinni tylko mieszkańcy Ursynowa, powinni być identyfikowani po nr pesel i jedna osoba wtedy rzeczywiście mogłaby oddać tylko jeden głos .
odpowiedz oceń komentarz 5 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zygmunt
ponad rok temu ocena: 50%  2
Dlaczego organizujecie głosowanie w okresie wakacji? bo liczymy w szczycie urlopowym na małe zainteresowanie i może nic z tego nie wyjdzie, hehe
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komentator
ponad rok temu ocena: 54%  1
Jak rozumiem w planach ursynowskiego Ratusza mamy ciepła zimę. W góry mamy daleko, więc zamiast górali wystarczy obserwować działania burmistrza Ciołko ... i cóż, w tym roku zima będzie wyjątkowa ciepła, a w ramach akcji "Zima w mieście" dzielnica na pewno zatrudni na nowych obiektach odpowiednich animatorów ;)
odpowiedz oceń komentarz 7 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji