Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Zbiórka na wózek dla Piotra. Już tak blisko celu!

› bieżące 19 dni temu    4.10.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 3 ocen 11 / 100%
A A A
Piotruś z tatą Mariuszem w szkole przy Lokajskiego 3Piotruś z tatą Mariuszem w szkole przy Lokajskiego 3 fot. KT

Zbiórka na wózek elektryczny dla ucznia ursynowskiej podstawówki pokazała, że na mieszkańców naszej dzielnicy można liczyć! W kilka dni udało się zebrać niemal całą sumę. Rodzice chłopca są szczęśliwi i zachwyceni błyskawiczną pomocą mieszkańców.

Życie Piotrka Zubika chorego na dystrofię mięśniową Duchenne'a jest trudne i wymaga wielu wyrzeczeń. Rodzina trzyma się dzielnie i wspiera w codziennym życiu, choć, jak przyznaje, wymaga to ogromnego wysiłku i nakładu pracy.

- Od roku jestem z synem w szkole. Muszę mu pomagać w codziennych sprawach. Jadę z nim do toalety, pomagam w innych czynnościach. Sam kończyłem podstawówkę, a teraz trafiłem do gimnazjum - żartuje Mariusz Zubik, tata Piotrka.

Pan Mariusz musiał zrezygnować z pracy, bo opieka nad synem pochłania całą dobę. Na utrzymanie rodziny pracuje mama.

Chłopak mógł kiedyś chodzić, jednak dystrofia mięśniowa Duchenne'a rozwija się powoli i stopniowo atakuje mięśnie. W końcu odebrała chłopcu czucie w nogach i na zawsze uniemożliwilła mu poruszanie się o własnych siłach. Choroba nigdy nie odpuści. Dzielny chłopak już teraz zmaga się z utratą sił w rękach. Niebawem nie będzie w stanie utrzymać kubka.

Kilka lat temu wózek inwalidzki stał się integralną częścią życia Piotra. Niestety manualny sprzęt nie wystarcza - nie sprawdza się w trudniejszych warunkach. Solidny wózek elektryczny da chłopcu i jego rodzicom ulgę i wytchnienie w codziennym funkcjonowaniu. Zresztą sam Piotrek najcelniej to komentuje. 

- Dla Ciebie pewnie wózek to najczarniejszy scenariusz, dla mnie to marzenie, które na ten moment jest nieosiągalne, bo cena za wózek elektryczny jest ogromna - mówi 15-latek. 

Wózek elektryczny kosztuje nieco ponad 50 tys. zł. W kilka dni, dzięki szczodrości mieszkańców, udało się zebrać niemal 48 tysięcy. Brakuje jeszcze zaledwie 4 tysięcy złotych.

- To przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Nie spodziewałem się, że zbiórka potoczy się tak błyskawicznie. Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę - dodaje pan Mariusz.

ZBIÓRKA NA WÓZEK DLA PIOTRA TRWA TUTAJ:

+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rodzic340
18 dni temu ocena: 100%  3
odzew wśrod szkolnej społeczności był niesamowity, może warto pomyśleć o zorganizowaniu akcji na rzecz rehabilitacji Piotrka, myślę, że i dzieci i rodzice chcieliby pomóc
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rodzic340
18 dni temu ocena: 100%  2
udało się!!!!! pieniądze zebrane!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Klasa 2A GIM
19 dni temu ocena: 100%  1
Uda się!!! Super!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji