Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Zagrali dla chorego Nikosia!

› bieżące 6 miesięcy temu    13.04.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. SportLiga.pl

17 drużyn piłkarskich wzięło udział w charytatywnym turnieju piłkarskim na Ursynowie. Piłkarze amatorzy zagrali dla Nikosia - dziecka z chorobą genetyczną.

Nikodem ma zaledwie roczek. Od urodzenia ma uszkodzony chromosom. Rodzice i ich synek przeszli bardzo trudne chwile, jednak ostatnio z radością i nadzieją przyjmują poprawę stanu zdrowia.

- Ostatnio się uśmiechał. Kiedyś to się nie zdarzało. Dla nas najważniejsze jest to, żeby żył normalnie i w zdrowiu - mówi Agnieszka, mama Nikodema.

Aby chłopiec mógł normalnie funkcjonować potrzebuje stałej opieki i pieniędzy. Turniej charytatywny był pomysłem, który miał zrzeszyć ochotników i sportowców o dobrych sercach. Udało się. W akcji wzięło udział 17 zespołów, które rejestrowały się po wpłaceniu składki o dobrowolnej wysokości. Minimalnie jednak musiało to być 100 zł.

Ekipy podzielono na 4 grupy. I runda turniejowa odbyła się w sobotę 8 kwietnia. W niedzielę spotkali się już tylko najlepsi, to oni ścigali się o miejsce w  finale turnieju dla Nikosia.

- Do fazy play-off awansowało 8 drużyn - po 2 najlepsze z każdej grupy. Były to męskie ekipy, choć w jednej pojawił się kobiecy wyjątek. Grali piętnastolatkowie i piędziesięcolatkowie. Zawodnicy przyszli z rodzinami. Świetna atmosfera i uczciwy sport - opowiada Bartosz Borys, organizator turnieju.

Na trybunach przy ul. Na Uboczu 9 nie zabrakło również samego Nikodema i jego rodziców. 

Turniej wygrali FC Profesjonaliści, którzy w finale rozgromili Deltusze - mecz zakończył się wynikiem 4:1. Mecz o 3. miejsce rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. W stałych fragmentach gry dominowali Chłopcy z Bielan i to oni sięgnęli po brąz. Profesjonaliści zgarnęli cenną nagrodę w postaci 1.899 zł zniżki na wybrany sezon w SportLiga.pl.

Na leczenie chłopca zebrano pokaźną kwotę - min. 1700 złotych. Wiele wpłat nadeszło na fundację, która opiekuje się Nikodemem. 

Portal Haloursynow.pl był patronem medialnym turnieju dla Nikosia.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matka
6 miesięcy temu ocena: 100%  1
Wielkie brawa dla ludzi dobrej woli!!!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji