Antyspam
REKLAMAA1-TrzejMuszkieterowie(11)-od-14-12-2017-do-07-02-2018

(SK)

REKLAMA

Kolejna edycja Ursynowskiego Turnieju Tańca Sportowego za nami! W sali gimnastycznej podstawówki przy Cybisa zaprezentowało się ponad 400 młodych tancerzy. 

Ursynowski turniej jest bardzo lubianą przez dzieci i młodzież imprezą. Tylko tu mogą zaprezentować się zarówno debiutanci, jak i zaawansowani amatorzy tańca sportowego. Tylko tu kluby mogą skonfrontować swoje osiągnięcia już na początku sezonu tanecznego. 

Zawody rozegrano w kilku kategoriach tanecznych: disco dance, disco dance freestyle i hip hop. Najmłodszy uczestnik turnieju miał 5 lat, najstarsi podchodzą już pod 20-tkę. Poziom z roku na rok - coraz wyższy.

- Najbardziej motywujące do organizowania tej imprezy są uśmiechnięte i radosne twarze dzieci oraz fakt, że po latach uczestników naszych imprez widzimy później na międzynarodowych turniejach tańca - mówi Jacek Sennewald ze szkoły Hand to Hand, organizator zawodów.

Na Ursynowie turniej organizowany jest od wielu lat. Dofinansowuje go dzielnica. Biorą w nim udział nie tylko tancerze z naszej dzielnicy (szkoły: Hand to Hand i Loocas Dance Center), ale też szkoły z innych dzielnic - z Wawra, Mokotowa, Ursusa oraz spoza stolicy - z Radzymina, Piaseczna czy Dębek. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii awansują o dwa oczka wyżej w kategorii tanecznej. Jest więc o co walczyć. Rywalizacja jednak zawsze przebiega w duchu fair play. Dzieciaki dopingują się nawzajem, stąd w sali podczas tańców słychać głośne piski i krzyki.

- Cieszę się, że zajęłam 5. miejsce, będę w tej samej kategorii co moja koleżanka! - mówi dumna Natalia, która swoją przygodę z tańcem rozpoczęła niedawno.

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z TURNIEJU

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

0Komentarze

dodaj komentarz

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.1432 sekundy
REKLAMAA2-NEONOWKA-tydzien-od-14-12-do-21-12-2017