Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Wystające gwoździe i drzazgi. Place zabaw w ruinie FOTO

› bieżące 2 miesiące temu    9.08.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
Piaskownica przy ul. Romera 4Piaskownica przy ul. Romera 4 fot. KT

Kolejne ursynowskie place zabaw wymagają napraw - informują mieszkańcy w reakcji na nasze wcześniejsze artykuły o fatalnym stanie technicznym wielu takich miejsc. Przy ul. Romera 4 i przy al. KEN 50-52 zabawki są spróchniałe i zdewastowane. Co na to zarządcy?

Plac zabaw przy ul. Romera 4 - tuż obok przychodni - spora przestrzeń i jedynie klika zabawek. Niestety część wyposażenia jest kompletnie zniszczona. W tragicznym stanie są elementy drewniane. Ławka to rozsypujące się próchno. Obudowa jedynej piaskownicy wygląda jeszcze gorzej - wystają z niej gwoździe.

Zużyte drewniane sprzęty na placu zabaw przy ul. Romera 4

- Czas najwyższy, żeby się tym zająć. Dziś rano miałam okazję wejść z dziećmi na ten "plac budowy" - mega niebezpieczny - mówi Małgorzata, mieszkanka.

Za stan placu zabaw odpowiada SMB "Jary". Do tej pory, mimo regulrnych kontroli, nie wiedziała o "gnijących" sprzętach. - Trudno mi powiedzieć o tym coś więcej, z pewnością sprawdzimy zgłoszenie. Określimy potrzebne naprawy i zostaną przeprowadzone. Niestety nie umiem powiedzieć, kiedy to nastąpi - komentuje Arkadiusz Kozak z działu eksploatacyjno-technicznego spółdzielni "Jary". W te wakacje prawdopodobnie nic się nie zmieni - pytanie co na to straż miejska, która kontroluje bezpieczeństwo takich miejsc.

Po zgłoszeniu mieszkanki jedziemy na kolejny plac zabaw dla dzieci - przy blokach w al. KEN 50 i 52. Zastajemy zniszczony i zaniedbany placyk. Zarządca zna sprawę i twierdzi, że już zainterweniował.

- Wszystkie uszkodzone elementy zostały kilka dni temu wymienione. Zwłoka była spowodowana urlopem naszego pracownika. Nic jednak nie zagrażało zdrowiu i bezpieczeństwu dzieci - mówi Jadwiga Kozłowska ze wspólnoty mieszkaniowej nieruchomości al. KEN 50 i 52. 

Rzeczywistość rozmija się z informacją zarządcy - zabawki nadal są zniszczone i niebezpieczne. Mieszkańcy twierdzą, że zarządcy... kłamią. 

- Tam się nic nie zmieniło. Naprawili tylko drewniane schodki do jednej z zabawek. Reszta wygląda zupełnie tak samo jak wcześniej - próchno i połamane elementy - mój syn już dwukrotnie nabił sobie drzazgę - ocenia Sylwia, mieszkanka.

Zdjęcia przed naprawą sprzętów na placu zabaw przy al. KEN 50 i 52:

Zdjęcia po "naprawie" uszkodzonych sprzętów:

Ponownie kontaktujemy się ze wspólnotą mieszkaniową. Tym razem tłumaczenia brzmią już inaczej. 

- Naprawiliśmy tylko drewniane elementy. Reszta musi poczekać na remont, który planujemy na przyszły rok. Tylko jedna pani ma jakieś obiekcje, wydaje mi się, że przesadza - mówi Jadwiga Kozłowska, zarządca. 

Zdjęcia, które publikujemy nie pozostawiają jednak złudzeń - dzieci nie mogą się czuć tam bezpiecznie. Placyk dostępny jest tylko dla dwóch bloków - może dlatego zarządca ignoruje problem?

- To powinno być zrobione już dawno. Dzieci nie mogą się bezpiecznie bawić. Są wakacje i teraz plac przadłby się bardzo - mówi rozżalona mieszkanka, pani Sylwia.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Matka
2 miesiące temu ocena: 0%  2
A kto by się tym przejmował?
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Małgorzata
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Bardzo dziękuję za interwencję! Tak trzymać! Haloursynów działa w interesie mieszkańców! W Was jest siła! Dużo możecie! WIELKIE DZIĘKI :) Czekamy na naprawy!
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji