Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Wielokrotne złoto i jeden brąz. Ursynowianki podbiły Kraków

› bieżące 4 miesiące temu    7.07.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. AKL Ursynów

Genowefa Patla i Urszula Kielan efektownie i efektywnie powalczyły na Mistrzostwach Polski Weteranów w Krakowie. Ursynowskie lekkoatletki zdobyły łącznie 5 złotych i jeden brązowy krążek. Już 27 lipca panie jadą do duńskiego Aarhus, gdzie wystartują w Mistrzostwach Europy!

To były wyjątkowe Mistrzostwa Polski, bo dwie reprezentantki AKL Ursynów stawały na podium aż sześciokrotnie. Bilans końcowy imponuje - pięć złotych i jeden brązowy medal. Nasze zawodniczki były najlepsze w swoich ukochanych konkurencjach, co dodatkowo zdopingowało je przed wyjazdem do Danii. Na czym jednak polega rywalizacja weteranów?

- Na Mistrzostwach Weteranów może wystartować każdy, kto ukończył 35 lat. Kategorie są ustawiane co 5 lat. Trzeba pamiętać, że wraz z wiekiem traci się szybkość i dynamikę, jednak lepiej jest z wytrzymałością - tłumaczy Marek Jendrych z AKL Ursynów.

Genowefa Patla startowała w kategoriach rzutowych - oszczep, młot, kula. Najlepszy wynik osiągnęła w swojej koronnej konkurencji, czyli w oszczepie - rzut na 41,44 m. 

- To była fantastyczna impreza, bo organizacyjnie wszystko dopięto na ostatni guzik, w sobotę sprzyjała też pogoda. Ogółem pojawiło się ok. 900 lekkoatletów, choć na mistrzostwach halowych było nas jeszcze więcej - opowiada Genowefa Patla.

Urszula Kielan, która jest specjalistką od skoków, "poleciała" po złoto w skoku wzwyż i w dal. Do tego dorzuciła jeszcze brąz w pchnięciu kulą. Zsumowanie punktów z trzech konkurencji wywindowało ursynowską lekkoatletkę na wysoką 6. pozycję w generalce MP.

Dodajmy, że turniej w Krakowie był ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy w Danii, które startują już 27 lipca.

- Prosto z Krakowa pojechałam w góry. Teraz jestem pod Kasprowym Wierchem i przygotowuję się do mistrzostw - dodaje Genowefa Patla.

20. Mistrzostwa Europy Weteranów w duńskim Aarhus potrwają od 27 lipca do 5 sierpnia. Jeśli ursynowskie zawodniczki podtrzymają znakomitą formę z turnieju w Krakowie, to możemy być spokojni o starty na szczeblu międzynarodowym.

+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Proba-DAGRASSO