Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

Wielki sukces ursynowskich szermierek. 8 medali w 3 kategoriach!

› bieżące 4 miesiące temu    3.07.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KS d'Artagnan

Szermierki z KS d'Artagnan miały fantastyczny występ na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wywalczyły 8 medali, debiutując jednocześnie w turniejowej szabli. Ursynowskie dziewczyny zaprezentowały umiejętności i zimną krew, dzięki czemu stanęły na podium w kilku kategoriach wiekowych.

Warszawska Olimpiada Młodzieży została zdominowana przez zawodniczki z ursynowskiego KS d'Artagnan. 7 dziewczyn zgarnęło aż 8 medali - sukces odniosły nawet podczas debiutu w rywalizacji szablistek. 

- W szabli byłą bardzo duża konkurencja. Wystarczy powiedzieć, że walczyło 5 dziewczyn z najlepszej w Polsce dziesiątki. Dlatego medal cieszy jeszcze bardziej - przyznaje Waldemar Wróblewski, trener medalistek.

Młodzi zawodnicy zmierzyli się w szpadzie, szabli i florecie. W pierwszej kategorii dwie dziewczyny zdobyły brązowe medale - wśród juniorek młodszych była to Sandra Kluszczyńska, w konkurencji dziecięcej zaś Matylda Lenarczyk. Sandra jest doświadczoną zawodniczką, w przeszłości zdobywała już medale na różnych imprezach, więc jej osiągnięcie nie było zaskoczeniem. Wyczyn Matyldy był dla klubu miłą niespodzianką.

- W młodszych kategoriach jest nieco łatwiej, zawodnicy szybko się rozwijają i widać różnice między nimi. My byliśmy najliczniejszą grupą turniejową, cieszę się, że udało nam się osiągnąć taki rezultat - dodaje Waldemar Wróblewski.

Później doszło do pojedynków szablistów. Klub d'Artagnan debiutował w tej kategorii, więc sukces cieszy jeszcze bardziej. W walce o 3. miejsce spotkały się dwie zawodniczki z Ursynowa - Alicja Rogóż i Sandra Kluszczyńska - po zaciętym pojedynku wygrała ta pierwsza i zapewniła klubowi historyczne podium.

Na końcu walczyli szermiere posługujący się floretami. W tej kategorii klub spodziewał się najlepszych osiągnięć - tak też się stało. Wśród juniorek młodszych wysokie umiejętności potwierdziła Oliwia Arciszewska - zdobywczyni brązowego medalu Mistrzostw Polski teraz została wicemistrzynią Warszawy - srebro na konto ursynowskiego klubu.

W tej samej kategorii brązowe krążki wywalczyły Sandra Kluszczyńska i Natalia Gondek. Wśród dzieci również dwie dziewczynki stanęły na trzecim stopniu podium - Zofia Płaza i Zuzanna Szymańska.

Turniej odbywał się w trakcie dwóch ostatnich weekendów roku szkolnego.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Obserwator
4 miesiące temu 1
Piękny sport!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Proba-DAGRASSO