Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

Walka o pediatrię trwa. Mieszkańcy chętnie podpisują petycję

› bieżące 18 dni temu    5.10.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 7 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. autorka petycji

Zbiórka podpisów w sprawie oddziału pediatrii w Szpitalu Południowym nabiera rozpędu. Mieszkańcy Ursynowa, w szczególności ci, którzy mają dzieci i wnuki, są oburzeni brakiem takiego oddziału w budowanym właśnie szpitalu. Jest już ponad 3500 podpisów pod społeczną petycją.

W ostatnich tygodniach nastąpił przełom. Do akcji zbierania podpisów przystąpiły organizacje społeczne. W ubiegły weekend przedstawiciele lokalnych ugrupowań wspólnie z Katarzyną Kwiecińską-Otachel, autorką petycji, ruszyli w teren, aby zbierać podpisy wśród mieszkańców. Nie odmawiał właściwie nikt.

- To nieprawdopodobne, że wymyślili szpital bez pediatrii! Niby państwu zależy na wspieraniu rodziny, a likwidują oddziały dziecięce - mówi Adrianna, która podpisała się pod petycją.

Szpital Południowy ma obsługiwać ponad 300 tysięcy mieszkańców południowej części Warszawy i okolic. Urząd dzielnicy podaje, że ponad 25% mieszkańców Ursynowa stanowią dzieci i młodzież poniżej 18-tego roku życia, a zaledwie 7% stanowią emeryci. Podobnie jest w Wilanowie.

- Ten oddział musi być na Ursynowie. Nie możemy jeździć z chorym dzieckiem gdzieś na drugi koniec miasta! - komentuje Tomek, mieszkaniec Ursynowa.

W sobotni poranek autorka petycji spotkała się w Parku przy Bażantarni z przedstawicielami lokalnych organizacji.

- Zebraliśmy wspólnie minimum 390 podpisów - mówi Katarzyna Kwiecińska-Otachel. - Czekam jeszcze na informacje od części ugrupowań.

Wiadomo już, że Projekt Ursynów zebrał 100 podpisów i deklaruje, że będzie zbierać dalej. Nasz Ursynów zebrał 60 podpisów w trakcie Białej Niedzieli. Radna Goretta Szymańska zainicjowała zbiórkę podpisów w trakcie akcji oddawania krwi w Ratuszu, podpisało się 28 osób. Nowoczesna Ursynów zebrała 140 podpisów.

- Jest już ponad 1.700 podpisów elektronicznych. Przez ostatnią dobę pod petycją podpisało się kolejne 100 osób. Jako, że z ostatnimi dniami przybywa dużo podpisów, a sprawa braku pediatrii nabrała większego rozgłosu, postanowiłam przedłużyć jeszcze akcję – komentuje Katarzyna Kwiecińska-Otachel.

Petycję o utworzenie oddziału dziecięcego w Szpitalu Południowym można poprzeć elektronicznie: tutaj. Więcej o za i przeciw pediatrii w nowym szpitalu piszemy w osobnym artykule.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kazik
17 dni temu ocena: 38%  7
A bazarek bez pomocy zebrał w tydzień 5000 podpisów za lokalizacją na pętli
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
17 dni temu ocena: 25% 6
I to daje do myślenia prawda??????
~ befsztyk
17 dni temu ocena: 33% 5
jak bez pomocy jak wszyscy działacze i rodziny działaczy platformy obywatelskiej, projektu ursynów i inicjatywy mieszkańców urynowa zostali zmobilizowani do zbierania, a i tak to nie wystarczyło i skrzydlaty musiał wyczarować 4k ukraińskich podpisów.
~ gams
15 dni temu ocena: 100% 4
Dzieci tak absorbują , ze nie wystarcza czasu do zajmowania się zbieraniem podpisów.
~ Imielinczyk
17 dni temu ocena: 100%  3
Może zbierać podpisy przy wyjściach z metra?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KKO
17 dni temu ocena: 100% 2
Petycje można podpisywać jeszcze przez tydzień w pary punktach Ursynowa, m.in. w sali zabaw Labi, w Terapeutycznej Kawiarni, w kawiarni Słowo Daje.
~ kwakwa
17 dni temu ocena: 0%  1
Blagam tylko nie dzieci w szpitalu, k thx
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji