Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

V IGRZYSKA PRZEDSZKOLAKÓW. Sport, zabawa, szczytne idee FOTO

› bieżące 6 miesięcy temu    7.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
13 zdjęć fot. Ewa Rola

Mali sportowcy z przedszkola nr 55 przy ul. Cybisa zwyciężyli w V Igrzyskach Przedszkolaków o Laur Burmistrza Dzielnicy Ursynów, które rozegrano w Arenie Ursynów. Był znicz olimpijski, przysięga na wierność ideałom Pierre'a de Coubertina i ogromne emocje sportowe!

Zawody sportowe lda przedszkolaków organizowane są na Ursynowie od pięciu lat z inicjatywy przedszkola nr 55 im. Polskich Podróżników. Co roku rywalizuje w nich kilkanaście placówek.

- Celem Igrzysk jest propagowanie wśród najmłodszych idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz czerpania radości w dążeniu do celu poprzez zespołową współpracę - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

Podczas uroczystej inauguracji przybliżona została historia starożytnych Igrzysk Olimpijskich. Po zapaleniu znicza olimpijskiego, co uczynił burmistrz Robert Kempa wraz z radną Ewą Cygańską, ruszyły rywalizacje sportowe. 

Rozegrano 6 konkurencji sportowych: „Rzut piłką do bramki”, „Bieg z przeszkodami”, „Slalom z piłką”, „Pływanie na kocykach”, „Skok w dal z miejsca”, „Zaprzęg rydwanów”. Emocji nie brakowało już od pierwszych konkurencji, a startujące dzieci swoim zaangażowaniem nie odbiegały od zawodowców uprawiających sporty wyczynowe.

 W trzecim dniu sportowych zmagań, w rundzie finałowej zobaczyliśmy dzieci z Przedszkola nr 352,  Przedszkola nr 282, Przedszkola nr 351 im. Wandy Chotomskiej, Przedszkola nr 55 im. „Polskich Podróżników”, Przedszkola nr 400 oraz Przedszkola nr 385. Ostatnie zawody były zacięte i wyrównane, konieczna była dogrywka pomiędzy dwoma przedszkolami. 

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęło Przedszkole nr 55 im. Polskich Podróżników przy Cybisa, drugie - drużyna z Przedszkola nr 351 im. Wandy Chotomskiej przy Warchałowskiego, a trzecie miejsce na podium przypadło   Przedszkolu nr 352 przy Teligi.

Dla każdego przedszkola dzielnica ufundowała statuetki z okazji 40-lecia Ursynowa oraz pamiątkowy puchar za największe zaangażowanie na tegorocznych Igrzyskach. Otrzymało go Przedszkole nr 385.

ZOBACZ FOTORELACJĘ Z IGRZYSK PRZEDSZKOLAKÓW:

V IGRZYSKA PRZEDSZKOLAKÓW. Sport, zabawa, szczytne idee FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!