Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Ursynowski senior - zdrowy, bezpieczny i sprawny! RUSZAJĄ ZAJĘCIA

› dzieci i rodzina 6 miesięcy temu    18.04.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

Już niedługo startuje wyjątkowy projekt - „Ursynowski Senior – bezpieczny – zdrowy – sprawny”. Dzięki wsparciu dzielnicy Ursynów oraz Fundacji Indigeo seniorzy będą mogli bezpłatnie uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami, wykładach oraz zajęciach praktycznych. 

Program skierowany jest do osób powyżej 60. roku życia i będzie odbywać się w Domu Kultury "Stokłosy" od kwietnia do grudnia. Pierwszy cykl rusza już 26 kwietnia. 

Ursynowscy seniorzy będą mogli wziąć udział w licznych wykładach dietetyków, psychologów oraz audiofonologów. Nie zabraknie też praktycznych zajęć ruchowych. Organizatorzy zaplanowali aktywizację pod okiem instruktora, podczas której seniorzy ppoznają odpowiednie dla swojej grupy wiekowej ćwiczenia.

- Zbyt późno zaczynamy doceniać wartość ruchu. Na stan naszego organizmu wpływa przede wszystkim żywienie i kondycja fizyczna. Żeby żywienie było skuteczne, musi być podparte aktywnością fizyczną - mówi fizjoterapeuta Dariusz Straszewski, który jest jednym z zaproszonych specjalistów

- Bardzo dużo można zmienić dietą. Mam na myśli tutaj sposób żywienia, który można podzielić na jedzenie sezonowe. W trakcie wykładów seniorzy dowiedzą się, co najbardziej im służy w różnych porach roku, co jest dla nich odpowiednie i przede wszystkim dostępne - dodaje Anna Krasucka, która będzie prowadzić wykłady z żywienia.

Inicjatywa Fundacji Indigeo oraz dzielnicy Ursynów jest bardzo istotna, ponieważ w Polsce niewiele jest tak kompleksowych programów skierowanych do straszych osób. W zajęciach może wziąć udział każda osoba powyżej 60. roku życia. Warsztaty są bezpłatne i nie trzeba informować organizatorów o swoim udziale.

Więcej informacji udzieli kierownik projektu Lidia Mycan - kontakt: lidia.mycan@indigeo.pl

Dodatkowe informacje o projekcie: http://www.indigeo.pl/fundacja.html

KALENDARZ ZAJĘĆ W RAMACH PROJEKTU 

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jeszcze nie emerytka
5 miesięcy temu 3
a ja myślę , że to bardzo dobrze, że ludzie starsi - emeryci mogą i chcą coś ze sobą i dla siebie zrobić, puki jeszcze sił i zdrowia wystarczy. Pan Panie Aleksandrze i Pani, Pani Sąsiadko jeszcze nie zdajecie sobie sprawy jakie to szczęście dla was, że rodzice i teście sami się sobą mogą i chcą zająć, ale ten stan nie będzie trwał wiecznie ich niedołęstwo zapuka do Waszych drzwi.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Aleksander
6 miesięcy temu ocena: 0%  2
Może by tak poruszyć temat wyjątkowo bogatej oferty dla seniorów na Ursynowie przy kompletnym braku dofinansowania do zajęć dla dzieci i młodzieży? Moi rodzice-emeryci chodzą 3 razy w tygodniu na darmowe konwersacje z języków obcych. W DK "Imielin" jest pełna oferta zajęć dla seniorów, a za zajęcia plastyczne za jedno dziecko muszę płacić 100 zł. ?!Gdzie tu sprawiedliwość?! Ja też płacę podatki.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiadka
6 miesięcy temu ocena: 0% 1
Nie ma sprawiedliwości. A ponieważ Ursynów się "starzeje" to inwestują w swoich wyborców.....Moi teściowie korzystają nie tylko z oferty ursynowskiej, ale również i innych dzielnic. Czasami się dwoją i troją, żeby wszystko "zaliczyć". A najbardziej są "zajęci" w weekendy czyli w czasie ewentualnych spotkań z wnukami. Bo wiadomo, że w tygodniu dzieci chodzą do szkoły/ przedszkola, więc są ograniczone możliwości. Ja im nie żałuje tych zajęć, ale z drugiej strony wiem, że nasze pokolenie będzie musiało to wszystko odpracować i już nie będzie takich samych możliwość. A to się nazywa niesprawiedliwość.