Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(6)-od-05-10-do-07-11-2017
B-1-POP-RADIO

Ursynowianie pokazali serce! Znów rekordowa zbiórka krwi

› bieżące 5 miesięcy temu    6.05.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 1 ocen 7 / 100%
A A A
 fot. SK

Około 18 litrów krwi udało się zebrać podczas pierwszej zbiórki prowadzonej przez klub honorowego dawcy krwi "Krewki Ursynów". Społecznicy razem z dzielnicą organizują cały cykl zbiórek pod hasłem "40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa".

Przed urzędem dzielnicy stanął dziś ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Od 10:00 do 15:00 można było w nim oddać krew - najcenniejszy lek, które w szpitalach ciągle brakuje, zwłaszcza w nadchodzącym okresie letnim. Można było również zarejestrować się jako dawca szpiku kostnego. 

Pierwszą ze zbiórek pod hasłem "40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa" zorganizował we współpracy z dzielnicą powstały niedawno ursynowski klub honorowego dawcy krwi "Krewki Ursynów". Mieszkańcy nie zawiedli, przez cały czas przed ambulansem ustawiała się kolejka chętnych. Każdy oddawał jedną jednostkę - ok. 450 ml krwi.

- Jak tylko akcja ruszyła o godz. 10:00, tak są osoby chętne do oddania krwi. Były też takie, które chciały oddać, ale czas już na to nie pozwolił - mówi Tomasz Mazur z klubu "Krewki Ursynów". 

ZOBACZ VIDEO: Pierwsza zbiórka "Krewkiego Ursynowa"

Tuż przed 15:00 w sobotę udało się zebrać ok. 18 litrów krwi. Jeśli kolejne zbiórki będą się cieszyć podobną popularnością, to założony cel - 40 litrów krwi - uda się przekroczyć kilka razy. 

Krwiobus w ramach akcji "40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa" pojawi się przed urzędem jeszcze 1 lipca, 29 lipca, 26 sierpnia, 30 września, 28 października oraz 25 listopada. Więcej o działalności klubu można przeczytać na stronie: www.krewkiursynow.pl

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kacper
5 miesięcy temu 1
Ponad 1h czekania na wejście do autobusu w pełnym słońcu. A wystarczyło zaparkować na parkingu urzędu i autobus sam by rzucał przyjemny cień oczekującym.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji