Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Upał na Ursynowie. Jak przetrwać największy skwar? FOTO

› bieżące 2 miesiące temu    9.08.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 3 ocen 4 / 75%
A A A
W upały poidełko cieszy się dużą popularnościąW upały poidełko cieszy się dużą popularnością fot. KT

Najbliższe dni będą wyjątkowo upalne - temperatura może dochodzić do 35-37 stopni. Żar leje się z nieba, co jednych cieszy a innych męczy. Wszystkich łączy to, że szukają sposobów na odetchnięcie. Sprawdzamy, gdzie mieszkańcy Ursynowa zaznają ukojenia i chwili oddechu od skwaru.

Dziś pierwszy z zapowiadanych przez synoptyków upalnych dni. Początek sierpnia rekompensuje z nawiązką kapryśną pogodę z poprzedniego miesiąca. Jednak czy wszyscy są tym zachwyceni?

- Lubię lato i wakacje, ale to już przesada. Wystarczy zrobić kilka kroków i już pot płynie po plecach. Jest za duszno, dlatego przesiaduję w parku w cieniu i czytam gazetę - mówi Jonek, który wypoczywa przy Kopie Cwila.

Jednym z najpopularniejszych miejsc w wakacyjne gorączki jest fontanna przy parku im. Jana Pawła II. Wodne zraszacze i duża przestrzeń zachęcają do zabawy głównie najmłodszych, choć i starsi dają się skusić - zdejmują buty i cieszą się przyjemnym chłodem.

- Przychodzę tu z wnukami w wakacje. Czasem sama pomoczę stopy, kiedy tak gorąco, ciężko stać obok i tylko patrzeć - mówi Jadwiga.

Ogromnym zainteresowaniem cieszy się poidełko w Parku Przy Bażantarni. Stanowiska są zajmowane niemal bez przerwy - wodę z ochotą piją dzieciaki, rodzice i zwierzaki. - Przyszłam tutaj z synkiem, Witkiem. Wcześniej spacerowaliśmy kawałek stąd. Wszyscy byliśmy spragnieni - mówi nam mieszkanka, która spaceruje z synkiem i psem.

"Uwolnione z aresztu" nowe, drewniane leżaki w parku również przeżywają oblężenie. Wciąż są zajęte, widzimy czytających i drzemiących. - Zasnęłam na chwilę. W cieniu jest przyjemnie, nie mogę spędzać zbyt dużo czasu na ostrym słońcu ze względu na chorobę. Tu jest idealnie - warunki w parku chwali Aneta.

Kawałek dalej, przy lodziarni, zamontowano zraszacz, który stale tryska zimną wodą. Niemal każdy tamtędy przechodzący wchodzi pod szybki i orzeźwiający "prysznic". - Lepiej, lepiej. Byłoby dobrze, żeby więcej miejsc "uzbroić" w taki przewód. Krótkie orzeźwienie i można iść dalej - ocenia Jasiek.

Pod ratuszem istne szaleństwo! Wystawiona na upalne dni mini fontanna kusi nie tylko dzieci, choć tych jest zdecydowanie najwięcej. Buty poustawiane w rzędzie i zabawa pod tryskającą wodą. Starsi wchodzą na chwilę, by poczuć ukojenie.

Urząd zapewnia, że ochłoda pod ratuszem będzie możliwa do końca tygodnia. - Ze względu na upały, które nas czekają, postanowiliśmy, że w ciągu najbliższych dni zraszacz będzie wystawiany - mówi Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy.

Upały mają utrzymać się przez kilka najbliższych dni. Pamiętajmy, że na gorączkę szczególnie wrażliwi są seniorzy, dzieci i osoby z chorobami układu krążenia. Warto unikać, jeśli to tylko możliwe, przebywania na ostrym słońcu. Nakrycia głowy i jasny, lekki strój również pomogą znieść skwar. Ważne jest także picie, najlepiej wody mineralnej - minimum 2 litry dziennie. Zachęcamy do odwiedzenia miejsc, które sprawdziliśmy. Można odetchnąć i na chwilę odpocząć od wszechobecnej duchoty.

+ 3 głosów: 4 (75%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Janek76
2 miesiące temu 3
Czy ogladaliscie pogodę? Ma być od jutra max 22-24 stopnie, a w sobotę deszcz, więc gdzie te upały?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
2 miesiące temu 2
Ja wczoraj widziałam pogodę ze do końca tygodnia ponad 30 stopni.
~ Obserwator
2 miesiące temu 1
Bardzo ważna sprawa aby nie dopuścić do odwodnienia organizmu u dzieci i osób starszych.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji