Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ZAMEK-RYN-od-20-11-do-20-12-2017
B-1-POP-RADIO

Udana zbiórka harcerzy dla Chojnic. Ursynowianie nie zawiedli

› relacje 2 miesiące temu    31.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. SK

Kilkanaście dużych worków z odzieżą, pokaźne kartony z żywnością, artykuły szkolne i trochę materiałów budowlanych. Taki jest efekt zbiórki prowadzonej w środę przez ursynowskich harcerzy. Dary pojadą do powiatu chojnickiego, do poszkodowanych przez nawałnice.

Zbieranie darów zorganizował Hufiec ZHP Warszawa Ursynów. Od 10:00 do 20:00 w namiocie przed ratuszem czekano na materiały budowlane, jedzenie, ubrania i szkolne wyprawki dla dzieci. 

- Ci ludzie zostali trochę pozostawieni samym sobie, nie możemy pozostać obojętni - mówił Jakub Grodzicki, instruktor ursynowskiego hufca ZHP.

Zbiórka przyniosła bardzo dobre efekty, mieszkańcy Ursynowa przynosili to, co chcieli przekazać na rzecz potrzebujących. Najwięcej zebrano ubrań i materiałów szkolnych - w sumie kilkanaście dużych worków. Sporo było też konserw i trwałej żywności.

- Ludzie przychodzą, co chwilę można zobaczyć rodziców z dziećmi, którzy na wózkach przywożą torby z ubraniami i zabawkami po swoich pociechach - mówią Kasia Luboradzka, Klaudia Pyzek i Emilia Januszewska z hufca ZHP Warszawa Ursynów.

VIDEO: Zbiórka ursynowskich harcerzy

Przekazane przez ursynowian dary zostaną posortowane i zapakowane. W przyszłym tygodniu trafią do potrzebujących m.in. w Czernicy, 20 km od Chojnic. To jedna z miejscowości zniszczonych podczas sierpniowej nawałnicy. Ursynowscy harcerze byli tam i na własne oczy widzieli skalę zniszczeń.

Organizatorzy zbiórki wciąż wspominają śmierć dwóch harcerek z obozu w Szuszku koło Chojnic. - Nie znałyśmy ich, ale też były harcerka i też miesiąc wcześniej, całkiem blisko byłyśmy na obozie. To przerażające, że nam mogło się to samo zdarzyć - mówi Kasia Luboradzka z ZHP.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!