Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Tak wypoczywali nasi dziadkowie w Powsinie. Unikalne zdjęcia! FOTO

› bieżące 2 miesiące temu    3.09.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
20 zdjęćNa polance w Parku Kultury w PowsinieNa polance w Parku Kultury w Powsinie fot. NAC/Z. Siemaszko

Skuter "Osa", tłumy czekające na rzadko jeżdżący autobus, parking pełen historycznych dziś "gablot", a dla wszystkich - relaks i beztroskie chwile. Zobaczcie jak 50 lat temu wypoczywano w Parku Kultury w Powsinie.

Park Kultury w Powsinie, leżący na skraju Ursynowa to popularne miejsce odpoczynku, nie tylko ursynowian, ale wszystkich warszawiaków. W plebiscycie „Życia Warszawy” na najlepsze miejsce zabaw dla dzieci zajął 3. pozycję  oraz 2. - wśród stołecznych basenów odkrytych. Tuż przed wojną działał tu klub golfowy, po wojnie tereny przejęło miasto i w 1948 roku utworzono Ośrodek Wczasów Świątecznych. Od 1963 roku park funkcjonuje pod obecną nazwą.

W latach 60-tych postawiono tu pierwsze domki letniskowe, atrakcją był basen pod gołym niebem z bardzo chlorowaną i zimną ponoć wodą. Przez lata mieszkańcy Ursynowa odbywali pielgrzymki do parku po wodę oligoceńską i tłumnie dojeżdżali autobusem nr 139 (linia wprowadzona w 1957 roku).

Dziś stali bywalcy wspominają choćby... zabawne kosze na śmieci - grzybki "muchomorki", które stały się symbolem Powsina. Aktualnie park szykuje się do renowacji, miasto planuje gruntowny remont ośrodka - w ciągu kilku lat obiekt ma zostać unowocześniony.

Zobaczcie jak wyglądał przed laty, gdy wypoczywali w nim nasi rodzice i dziadkowie! Unikalne zdjęcia wykonali w latach 60-tych i 70-tych XX wieku: Zbyszko Siemaszko - legendarny fotograf powojennej Warszawy oraz Grażyna Rutkowska - fotografka PRL-u.

TAK WYPOCZYWANO W PARKU KULTURY W POWSINIE!

Tak wypoczywali nasi dziadkowie w Powsinie. Unikalne zdjęcia! FOTO
fot. REDAKCJA
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -

Brydż do dziś jest sportem popularnym w powsińskim parku. W latach 60-tych XX wieku grywano w niego namiętnie. W budce na drugim planie można było dostać herbatę, napoje i lody. źródło: NAC

Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!