Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

Szpital Południowy rośnie jak na drożdżach. Powstanie szybciej? FOTO

› bieżące 4 miesiące temu    9.06.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 7 ocen 2 / 100%
A A A
16 zdjęć fot. SK

Do końca roku Szpital Południowy będzie gotowy w stanie surowym - zapowiada wykonawca. To szybciej niż planowano. Dziś prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz wmurowała kamień węgielny pod trwającą inwestycję.

309 łóżek, 9 oddziałów, bank krwi, przychodnie specjalistyczne oraz najnowocześniejszy w Polsce sprzęt diagnostyczny. Tak ma wyglądać budowany na Ursynowie Szpital Południowy - u zbiegu Pileckiego i Gandhi. Dziś władze miasta i dzielnicy oraz przedstawiciele wykonawcy wmurowali kamień węgielny z aktem erekcyjnym w środku.

- Najstarsi ursynowianie pamiętają, że szpital planowano wybudować już 30 lat. W grudniu w dość nieprzyjemny zimowy dzień było wbicie pierwszej łopaty a dziś już kolejny etap - cieszyła się  Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy.

- To absolutny priorytet, niech te mury szybko rosną! - dodawała Ewa Malinowska-Grupińska, przewodnicząca Rady M. St. Warszawy.

Budowa jest już zaawansowana. W tej chwili powstaje pierwsza i druga kondygnacja podziemna. Powstanie jeszcze pięć pięter naziemnych.

- Termin kontraktowy to sierpień 2019, ale jest możliwość, że mieszkańcy Ursynowa otrzymają ten obiekt wcześniej niż planowaliśmy. W tym roku chcemy zamknąć konstrukcję z dachem, 70% murów oraz część instalacji. W przyszłym roku będą roboty wykończeniowe - mówi Józef Zybelewicz, prezes ERBUD S.A., lider konsorcjum Erbud-Strabag, które buduje szpital.

Ursynowski szpital będzie jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Będzie miał najnowsze certyfikaty energooszczędności oraz takie ciekawostki jak poczta pneumatyczna czy automatyczna apteka. 

- Przymierzamy się w tej chwili do technologicznego wyposażenia szpitala. Sprzęt jest coraz nowszy i lepszy, więc pracujemy, aby ten szpital wyróżniał się. Idziemy pomieszczenie po pomieszczeniu - wyposażenie i aranżacja, tak by szpital był przyjazny dla pacjentów - mówi dyrektorka ursynowskiego ZOZ Grażyna Napierska, która odpowiada za organizację szpitala.

W placówce znajdą się oddziały: ratunkowy, wewnętrzny, kardiologiczny, położniczo-ginekologiczny z neonatologią, geriatryczny, ortopedyczny, chirurgii ogólnej, psychiatrii, oddział intensywnej terapii, poradnie specjalistyczne oraz zaplecze diagnostyczno-rehabilitacyjne z bankiem krwi.

Nie przewidziano oddziału pediatrycznego, uznając, że w Warszawie jest wystarczająco dużo łóżek szpitalnych dla dzieci. Mieszkańcy dzielnicy utworzyli petycję elektroniczną w sprawie zmiany tej decyzji. Więcej na ten temat w kolejnych dniach na Haloursynow.pl.

Szpital Południowy rośnie jak na drożdżach
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 83%  7
Z brakiem oddziału pediatrycznego to jest akurat bardzo słabe. Uważam, że powinien być. Jak sama nazwa wskazuje to jest Szpital Południowy- dokąd zatem mają się udawać dzieci z tej części warszawy?
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ czyt.
4 miesiące temu ocena: 80%  6
Za przeproszeniem: czy decydenci są pier...ci ?! Nie dość, że za mało miejsca i ważne oddziały nie mieszczą się, to położenie dokładnie na przedłużeniu pasa startowego Okęcia i niedaleko wylotu spalin z autostrady (dokładnie na płn. od niego). Gratuluję skretynienia!
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka wawy
4 miesiące temu ocena: 45%  5
Widać że Pani poniżej, która twierdzi że szpital powstaje w związku z rozpoczeta kampania nie zna się na inwestycjach , a w szczególności na poszczególnych jej etapach. Droga Pani proszę zapoznać się z następującymi pojęciami dokumentacja projektowa, pozwolenie na budowę i zamówienia publiczne oraz roboty budowlane. Nic nie powstaje w tydzień czy miesiąc. Proszę nie obrażać osób, które działają na rzecz społeczności lokalnej i budują lepsze jutro.
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Ursynowa
4 miesiące temu ocena: 25% 4
Tak, tak a świstak siedzi.
~ Ursynowiain
4 miesiące temu ocena: 69%  3
przegońcie z budowy tą kobietę ! Czego się ona nie dotknie to sp... spartoli ! dobrze, że budowa ruszyła, ale szkoda, że tak późno. Gdyby Gierek rządził jeszcze parę lat, to Ursynowie byłby szpital...
odpowiedz oceń komentarz 11 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
4 miesiące temu ocena: 61%  2
do trzech razy sztuka... HGW obiecywała ten szpital w poprzednich wyborach i w jeszcze wcześniejszych... Widać PO w Warszawie pali się grunt pod nogami w związku z reprywatyzacja. Rozpoczeli już kampanię, bo wiedzą, że jak nie utrzymają władzy to będą siedzieć w kiciu. Szkoda, że kosztem mieszkańców. To zła lokalizacja dla tak potrzebnej placówki. Widać to po składzie oddziałów. Najważniejsze się nie mieszczą.
odpowiedz oceń komentarz 11 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
4 miesiące temu ocena: 40%  1
dobry czas dla Ursynowa !
odpowiedz oceń komentarz 6 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji