Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

RODZINA 500+. Od 1 sierpnia nowe wnioski, ratusz szykuje się na oblężenie

› bieżące 2 miesiące temu    24.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
1 kwietnia - w ursynowskim urzędzie kolejki1 kwietnia - w ursynowskim urzędzie kolejki fot. SK

11 tysięcy rodzin z Ursynowa korzysta z programu Rodzina 500+. Aby dostawać pieniądze od października, trzeba złożyć nowy wniosek. Urząd dzielnicy już szykuje się na przyjęcie większej liczby interesantów.

W kwietniu w ratuszu na zarejestrowanie wniosku czekało się w kolejce kilkadziesiąt minut. Dla wszystkich - także dla urzędników - procedury programu 500+ były wówczas nowością. Stąd dużo pytań o sposób wypełniania formularzy, wątpliwości urzędników i sporo zamieszania. Na Ursynowie padł też elektroniczny system kolejkowy, co spowodowało chwilowe problemy ze złożeniem wniosku. 

1 sierpnia rusza kolejna tura składania wniosków o wypłatę świadczenia z programu 500+. Urząd od kilku tygodni intensywnie przygotowuje się do tego dnia. 

- Przeprowadziliśmy dużo szkoleń, dostosowaliśmy urlopy, przeprowadziliśmy analizę tego co działo się od kwietnia. Mogę z całą pewnością powiedzieć, że jesteśmy gotowi - mówi burmistrz Robert Kempa.

Na interesantów czekać będą 4 stanowiska obsługi, będzie również wyspa informacyjna - dla mieszkańców, którzy chcą o coś zapytać lub poprosić o pomoc w wypełnianiu wniosku. Przy programie będzie pracowało 10 urzędników.

Niestety - osoby, które mają już przyznane świadczenie do końca września, będą musiały wypełniać wszystkie rubryczki jeszcze raz. Formularze - decyzją ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - zostały zmienione. Nie ma systemu, który pozwoliłby na proste przedłużenie prawa do świadczenia. A więc wniosek złożyć trzeba.

Urząd nie spodziewa się jednak bardzo długich kolejek - 75% mieszkańców w poprzedniej edycji programu zroniło to elektronicznie. Teraz też będzie taka możliwość - poprzez systemy transakcyjne banków oraz platformę PUAP.

Ursynowski urząd osobiście odwiedzi zatem przez dwa miesiące około 4 tysięcy wnioskodawców. To niedużo, biorąc po uwagę fakt, że mamy okres wakacyjny i część osób nie pojawi się w pierwszych dniach przyjmowania wniosków. Mimo to burmistrz apeluje, by wnioski składać jak najszybciej.

- Na decyzję o przyznaniu świadczenia się czeka. Jeśli ktoś złoży wniosek 29 września, na dwa dni przed końcowym terminem, to szanse na decyzję urzędników są minimalne - przyznaje Kempa. W takiej sytuacji beneficjent dostanie pieniądze dopiero w następnym miesiącu.

Warto przyjść w sierpniu z jeszcze jednego powodu - we wrześniu i październiku na przyjmowanie wniosków "nałoży się" okres przyjmowania wniosków o inne świadczenia m.in. rodzinne. Jak zapewnia burmistrz obie sprawy będzie można załatwić podczas jednej rozmowy z urzędnikiem, stojąc tylko w jednej kolejce.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ OverLord
2 miesiące temu ocena: 33%  5
Jak ruszalo 500+ to niktore banki zajmowaly sie formalnosciami. Nie wiecie czy przy przedluzeniu tez tak jest? Nie moge sie doszukac info na stronie swojego banku... Dzieki za pomoc.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sędzia
2 miesiące temu ocena: 29%  4
Biedaludzie z slumsu za te drobne to zrobią wszystko!Nawet na PiS zagłosują.
odpowiedz oceń komentarz 2 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pankracy
2 miesiące temu ocena: 50% 3
Dobrze, że prezydent przyśpieszył dzisiaj proces rozpadu tradycyjnych złóg partyjnych takich jak pis i po, może juz niedługo nie będziemy musieli czytać tak durnych komentarzy.
~ Paweł W-wa
2 miesiące temu ocena: 80%  2
Wyobrażaliście sobie jakby wyglądała nasza dzielnica gdyby choć te 5,5 mln (11.000x500zł) trafiło miesięcznie na rzecz inwestycji dla wszystkich mieszkańców Ursynowa ?
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
2 miesiące temu ocena: 0% 1
Proponujesz zrzutkę ? :)