Antyspam
REKLAMAA1-CUK-od-14-12-2017-do-14-02-2018

"Rodzina z jałowca" (tropwarszawa)

REKLAMA

Suczka, którą uratowano w okolicy Centrum Onkologii, trafiła na rehabilitację do Gdańska. Miśka, po 3-letniej traumie i ukrywaniu się w gęstym krzewie - wreszcie oswaja się z człowiekiem. Jej szczeniaki już mają nowe domy. Bezinteresowna pomoc grupy TROP uratowała życie zwierzaków, znalezionych na Ursynowie.

Miśka pojawiła się przy ul. Roentgena w 2014 roku. Zabiedzona, z potkulonym ogonem i nieufnym wzrokiem unikała ludzi, radząc sobie sama. Wypracowała szlaki codziennych wędrówek, szukała pożywienia i bała się każdego. 

- Trudno było jej nie kojarzyć, skoro spędziła w okolicy kilka lat. Nas poinformowała koleżanka, która wiedziała, że pomagamy bezdomnym psom i nie bierzemy za to pieniędzy - mówi Tomek Koperski z grupy TROP, która pomaga bezdomnym czworonogom.

Grupa zainteresowała się losem Miśki i postanowiła jej pomóc. Pierwsze próby złapania sprytnej i uważnej suczki podjęto w lutym 2016 roku. Nie udało się. - Próbowaliśmy kilka razy. To nie było łatwe, nie chciała wchodzić do klatek, nie dała się złapać w siatkę. To było dla niej stresujące, ale zawsze potrafiła znaleźć drogę ucieczki - wspomina Tomek.

Miśka z koleżanką, już w Gdańsku fot. tropwarszawa

Sukcesem zakończyła się próba z czerwca 2017 roku. Po kilku dniach obserwacji grupa zorientowała się, że Miśka ukrywa się przed światem w gęstym jałowcu przy onkologii. Największa niespodzianka była jednak ukryta w samym krzewie. Okazało się, że suczka ma młode.

- Po kilku godzinach udało nam się wydobyć Miśkę, później wyjęliśmy trzy małe pełzaki - kontynuuje Tomek.

Do końca czerwca zwierzaki przebywały w domu tymczasowym. Później cała rodzina trafiła na rehabilitację do Gdańska. To nad morzem znalazła się kobieta, która pomaga zwierzakom wychodzić z traumy. Zgodziła się przyjąć psy z Ursynowa.

- Jest dobrze. Misia miała wcześniej dom - to widać po jej zachowaniu i podejściu do człowieka. Oswaja się, swobodnie chodzi na smyczy, jeździ samochodem. Na rehabilitacji pozostanie jeszcze przez dwa, trzy tygodnie - mówi Tomek.

Cała rodzina najpewniej zostanie nad morzem. Maluchy już znalazły nowe domy. Są zdrowe i urocze - nie było więc kłopotów. Misia przez 3 lata żyła w ekstremalnych warunkach, potrzebuje jeszcze trochę czasu na rehabilitację. Później również trafi do nowego właściciela.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

4Komentarze

dodaj komentarz

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Imielinczyk 4 4 miesiące temu

  Macie wielkie serca, a ode mnie wielkie ukłony.

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
 • ~Matka 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Trzymaj się Misia!

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  Należy dbać o nie bo przecież pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka.

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
 • ~esimona 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  wielkie brawa dla grupy TRAP

  Edytowany: 4 miesiące temu

  oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.1213 sekundy
REKLAMAA2-NEONOWKA-tydzien-od-14-12-do-21-12-2017