Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Przy Kazurce powstanie miejsce na ognisko

› bieżące 3 miesiące temu    17.08.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 27 / 52%
A A A
 fot. z projektu budowlanego - źródło: urząd dzielnicy

Polanka grillowa w Lesie Kabackim każdego lata przeżywa oblężenie. Dlatego dzielnica wybuduje dodatkowe miejsce na ognisko - przy górce Kazurce. Pomysł podrzuciła autorka projektu z budżetu partycypacyjnego.

Tłok i ścisk. Wszystkie stanowiska zajęte - tak wygląda polanka w Lesie Kabackim w każdy słoneczny weekend. Miejsc gdzie można legalnie rozpalić ognisko brakuje a amatorów pieczonej kiełbaski z grilla.

Z pomocą przychodzi projekt z budżetu partycypacyjnego. W ubiegłym roku mieszkanka Ursynowa Agnieszka Majcher-Teleon zgłosiła pomysł wybudowania kolejnych miejsc na ogniska na Ursynowie.

- Podpytywałam znajomych czego im brakuje na Ursynowie. Jeden z nich odpowiedział, że miejsc ogniskowych. Sama chętnie chodzę na polankę w Lesie Kabackim, ale tam jest już armagedon - mówi Agnieszka Majcher-Teleon.

Na pomysł zagłosowało ponad 2,4 tys. osób, co pokazuje, że temat jest mieszkańcom bardzo bliski. Nic dziwnego -oprócz polanki w lesie i niedawno powstałych miejsc przy Jeziorze Zgorzała, legalnych palenisk nie ma. 

Nowe palenisko powstanie w okolicy górki Kazurki - na południe od jej szczytów, w kierunku Lasu Kabackiego, w rejonie ulic Ziemskiej, Gminnej i Moczydłowskiej. Lokalizację wybrała dzielnica. 

Miejsce na rozpalanie ogniska będzie miało kamienną podstawę o średnicy 120 centymetrów. Wokół nie zabraknie siedzisk oraz szałasu drewnianego ze stolikiem i ławkami. Konstrukcja mebli ma być wykonana z okorowanych drzew. Co ważne wokół miejsca pojawią się kosze na śmieci oraz jedna stacja do segregowania odpadów. Na razie nie wiadomo czy urząd przewiduje regularną dostawę surowca do rozpalania ogniska.

Od przyjęcia nowego miejsca przez mieszkańców dzielnica uzależnia powstanie drugiego paleniska, w tym samym miejscu. Jest ono już przewidziane w projekcie. To pierwsze ma powstać do 20 października, jeśli zgłosi się firma chętna do jego wybudowania. Koszt to ok. 15 tys. złotych. Testowanie mieszkańcy rozpoczną raczej już w kolejnym sezonie, bo jak zwykle w przypadku projektów z Budżetu Partycypacyjnego na Ursynowie, urząd nie wyrabia się z realizacją przez wakacjami.

+ 14 głosów: 27 (52%) 13 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (23)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ronka
3 miesiące temu ocena: 44%  23
Oj przybędzie butelek po piwie, wodzie, przybędzie śmieci w okolicy!!! I gdzie ustępy? Kto będzie sprzątał? Czy dzielnica o tym pomyślała?
odpowiedz oceń komentarz 4 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bebe
3 miesiące temu ocena: 100% 22
Wystarczy postawić dodatkowe kosze i monitorować sytuacje, nie wspominając o profilaktycznej edukacji ;) PS jak tak Ci brudno, tak Ci źle rusz dupke z przed monitorka i nienapinaj sięe
~ BP
3 miesiące temu ocena: 81%  21
Za tego rodzaju pomysły możemy podziękować projektodawcom BP. Projektują miejsca do grilowania,place zabaw a o odpowiedniej infrastrukturze przy tego rodzaju obiektach już zapominają. A niech wszyscy swoje potrzeby fizjologiczne załatwiają po okolicznych krzakach. Nie wspomnę, iż niektóre z tych wspaniałych inwestycji jest realizowana za publiczne środki na gruntach prywatnych - patrz wspólnoty.
odpowiedz oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Baba
3 miesiące temu ocena: 17% 20
Ty jesteś z projektu ursynów, że takie bzudry wypisujesz? Czy po prostu jesteś hejterem? Projektodawcy do BP, którzy wnoszą realny wkład w rozwój społeczeństwa obywatelskiego w naszym kraju odpowiadają za swoje pomysły, infrastruktura, toalety i tak dalej to jest kwestia tylko i wyłącznie niekompetencji polityków pozatrudnianych w urzędzie dzielnicy.
oceń komentarz 2 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FRAC
3 miesiące temu ocena: 82% 19
Święta prawda (~BP) i nie ma się co oburzać (~ Baba). Projektodawca odpowiada za pomysł, jest w dużej mierze odpowiedzialny za projekt i jest współodpowiedzialny za jego wykonanie. Co to za projektodawca, który wymyśla plac zabaw i nie zadba o niezbędną infrastrukturę towarzyszącą ? Dlaczego nie ma toalet przy palcach zabaw ? Dlaczego dzieci taplają się po każdym deszczu w błocie, bo ktoś wpadł na pomysł wysypania nawierzchni "jakimś piachem" aby było bardziej ekologicznie. Kompetencji polityków nie będę oceniał - to nie ja ich wybieram w każdych wyborach samorządowych. Kolejny przykład niekompetencji projektodawców BP to szlak pieszy wokół jeziorka przed Piasecznem "Zgorzała" - brak toalet - wszystko w merd. I wchodzi taka paniusia ubrana cała na biało i opowiada w radio, jakie to sukcesy odnosi w realizacji projektów BP. Z realizacji cieszą się tylko wykonawcy mnożąc swój codzienny dochód razy pięć. Zróbcie coś drodzy lanserzy od początku do końca i nie zwalajcie winy na innych.
~ Bebe
3 miesiące temu ocena: 0% 18
Frac, BP jeśli wy serio sądzicie i jesteście szczerze przekonani o tym co piszecie i nie jesteście trollami tej pożal się boże populistycznej frakcji rewolucyjnych słoików od szyszki (czyli z projektu ursynow jak ktoś by jeszcze nie ogarniał) to god damn co się z Wami dzieje ludzie. Jak można mieć tak wąskie horyzonty, klapki na oczach i watę między uszami?
~ FRAC
3 miesiące temu ocena: 81%  17
... a toaleta dla biesiadników będzie także po chmurką ? Tylko się pytam.
odpowiedz oceń komentarz 13 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ StasioJasio
3 miesiące temu ocena: 100%  16
Niektorym to wszystko przeszkadza, albo czepiaja sie dla samego czepialstwa. Czegos dzielnica nie zrobi -ZLE, cos zrobi tez ZLE. do najblizszych zabudowan jest sporo, oj sporo.. a to ze mamy prostackie/chamskie/balaganiarskie spoleczenstwo to inna kwestia, i tego nie zmienia dzielnicowe inwestycje lub ich brak. Po prosu rodzicie nie nauczyli szanowania wspolnej/cudzej wlasnosci i cham zawsze pozostanie chamem - pomimo ze mieszka w miescie :)
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ X
3 miesiące temu ocena: 78%  15
W Powsinie i nad Jeziorem Zgorzała trują powietrze i jeszcze tu chcą?! Dym z takich ognisk jest rakotwórczy, szkodzi nie tylko nam, ale i zwierzętom czy roślinom wokoło. Po to się idzie do lasu i na zielone tereny, aby oddychać świeżym powietrzem, a nie szkodzić innym stworzeniom wokół! Czyste powietrze to podstawowa potrzeba człowieka, a w tutaj stawia się wyżej smród, bród, menelstwo, pijaństwo i rozgardiasz. Dla mnie skandal i absurd. Miejsce wspólne, publiczne, które może być fajne do spacerów czy jazdy rowerem dla wszystkich ludzi, nagle będzie zterroryzowane przez grupy fanów rakotwórczego dymu. Ekstra. Niech sobie to robią na zamkniętych terenach z wewnętrznym obiegiem, jakąś filtracją powietrza, a nie będą truć innych. Syf, śmiecie, menele, grupy ijanej młodzieży też będzą problelem dla okolicznych mieszkanców, a nie tylko spacerowiczów....
odpowiedz oceń komentarz 7 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyn
3 miesiące temu ocena: 80%  14
Fatalny pomysł. Menelstwo smród i brud będzie
odpowiedz oceń komentarz 12 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wiem wszystko
3 miesiące temu ocena: 75%  13
Stawiam 10 do 1 że do października będzie tam taki bałagan, rozgardiasz i plugawe napisy, że nawet psy nie będę chciały tam chodzić.
odpowiedz oceń komentarz 9 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Potwór
3 miesiące temu ocena: 78%  12
Czyli smród, alkohol i śmieci teraz także tam. Aha. Dzięki Kempa!
odpowiedz oceń komentarz 14 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chrumek
3 miesiące temu ocena: 100%  11
chrum chrum - bedzie widok na dziki na polu :)
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pol
3 miesiące temu ocena: 79%  10
Buraczane dresiarstwo będzie miało gdzie pić ,a potem niszczyć
odpowiedz oceń komentarz 15 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zenek
3 miesiące temu ocena: 38%  9
Partiokracja zżera Ursynów jak korniki puszczę
odpowiedz oceń komentarz 3 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xyz
3 miesiące temu ocena: 31%  8
Doprawdy nie wiem, czy rządzi nami burmistrz Robert Kempa (z PO) czy już bezpośrednio minister Szyszko. Takie polanki to ogromna niegospodarność w wydaniu urzędu dzielnicy, ponieważ takie same są niedaleko w Powsinie.
odpowiedz oceń komentarz 5 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ uytrd
3 miesiące temu ocena: 85% 7
czytaj ze zrozumieniem......te w Powsinie są non stop oblegane,dlatego chcą zrobić paleniska także w innych miejscach
oceń komentarz 11 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ipoco
3 miesiące temu ocena: 80%  6
nie dość, ze pół powsina zasmrodzone z polany, dym taki, ze się na da obok przejechać rowerem, to teraz jeszcze i tutaj.
odpowiedz oceń komentarz 16 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefek
3 miesiące temu ocena: 47%  5
Bezczelnośc obecnych władz Ursynowa nie zna granic. Jedne projekty z budżetu partycypacyjnego wykonuje, a inne nie. Dlaczego?
odpowiedz oceń komentarz 7 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janusz Nowakowski
3 miesiące temu ocena: 60%  4
Burmistrz Kempa chyba oszalał!!! Wpierw przesuwa bazarek na ulicę Polaka, a teraz urządza ludziom dymiące ogniska i picie pod oknami. Na szczęście już za rok POzbędziemy się tego problemu na Ursynowie.
odpowiedz oceń komentarz 15 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ niezadowolona
3 miesiące temu ocena: 79%  3
ciekawa jestem kto tam będzie sprzątał, czy urząd dzielnicy pomyślał także o tym?
odpowiedz oceń komentarz 15 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mnmn
3 miesiące temu ocena: 83%  2
nowa baza wypadowa dla okolicznych meneli i tyle
odpowiedz oceń komentarz 19 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Arex
3 miesiące temu ocena: 26%  1
bardzo dobrze
odpowiedz oceń komentarz 5 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji