Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Przed ratuszem zbierają krew. Latem jest bardzo potrzebna!

› bieżące 2 miesiące temu    29.07.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KT

Przed ratuszem trwa trzecia zbiórka krwi z okazji 40-lecia Ursynowa. Ambulans czeka na dawców do godz. 15:00. Kolejna zbiórka dopiero za miesiąc, więc warto pomóc już dzisiaj.

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewki Ursynów" i ratusz świętują 40 lat dzielnicy - świętowanie przybrało szlachetną formę - od maja organizowane są cykliczne zbiórki bezcennego leku. "40 litrów na 40-lecie Ursynowa" to tylko umowna granica, bowiem klub nie zamierza kończyć zbiórki po jej przekroczeniu.

- Podczas pierwszej akcji zebraliśmy prawie 20 litrów. Liczymy, że dziś uda się pobić ten wynik. Akcja potrwa do listopada, po zebraniu 40 litrów idziemy dalej - mówią organizatorzy.

- Krew jest tym, bez czego nasz organizm nie może funkcjonować. Prawie każdy może się nią podzielić i do tego zachęcamy również naszych mieszkańców. Akcja „40 litrów krwi na 40-lecie Ursynowa” nawiązuje do naszej rocznicy i mam nadzieje, że jeszcze bardziej zmotywuje nas do podzielenia się darem, jakim jest krew – mówi burmistrz Robert Kempa, zachęcając do udziału w akcji.

W ciągu roku w Polsce konieczne jest dokonanie około miliona transfuzji krwi. Na krew i osocze czeka tysiące chorych. Oddając krew ratujemy życie innym. Krwiodawcą może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 65. rokiem życia. Podczas zbiórki krwi trwa również rejestracja potencjalnych dawców szpiku przy współpracy z Fundacją DKMS Polska.

Kolejne zbiórki odbędą się 26 sierpnia, 30 września, 28 października i 25 listopada.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Marta
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Brałam udział w akcji Otwarty Ursynów. To dobrze, że takie akcje są organizowane.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji