Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
B-1-POP-RADIO

Powstańcze piosenki przy fontannie. Chór na kilkaset głosów! FOTO

› relacje 3 miesiące temu    30.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
33 zdjęć fot. SK

Bisom nie było końca, bo ursynowianie kochają wspólne śpiewanie powstańczych piosenek. Przed kościołem Wniebowstąpienia Pańskiego kilkaset osób, razem z dwoma chórami, w niezwykły sposób uczciło warszawskich powstańców.

Jak przekazać młodemu pokoleniu historię o Powstaniu Warszawskim? Z pewnością przez takie imprezy jak ta niedzielnego wieczoru. Przy fontannie, w towarzystwie dwóch ursynowskich chórów mieszkańcy śpiewali najsłynniejsze i najbardziej wzruszające pieśni powstańcze. Były marsze: Mokotowa i Śródmieścia, doskonale wszystkim znane "Warszawskie dzieci, pójdziemy w bój" czy "Warszawianka" - tradycyjnie śpiewana na wszystkich uroczystościach patriotycznych.

We wspólnym śpiewaniu uczestniczyło kilkaset osób - nie tylko starsi, którzy żywo pamiętają opowieści swoich rodziców o sierpniu 1944, ale też młodzi - kilkunasto- czy dwudziestolatkowie. Były też całe rodziny.

VIDEO: Ursynowianie śpiewają powstańcze piosenki

- Musieliśmy tu przyjść, by pokazać dzieciom, przez piosenkę, historię ludzi, którzy byli tacy jak my i którzy walczyli o swoją godność i o wolność Polski - mówi pani Teresa.

Chóry Iuvenis i Ars Chori po raz kolejny zaprezentowały wysoki poziom muzyczny a dyrygenci znakomicie odnaleźli się nie tylko w dyrygowaniu muzykami, ale też zachęcaniu publiczności do wspólnego śpiewania. Kolejne z pewnością za rok. Nie ulega wątpliwości, że propozycja takiego uczczenia powstańców spodobała się ursynowianom.

ZOBACZ ZDJĘCIA ZE WSPÓLNEGO ŚPIEWANIA:

Powstańcze piosenki przy fontannie FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!