Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-SAMOLOT-od-16-10-do-31-10-2017
B-1-POP-RADIO

POLA NADZIEI. Startuje III edycja na Ursynowie. Kto chce pomóc?

› bieżące 28 dni temu    22.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
II edycja ursynowskich II edycja ursynowskich "Pól Nadziei" fot. KT

Kilkuset zaangażowanych mieszkańców, bezmiar pięknych żonkili i kilkadziesiąt tysięcy złotych na koncie hospicjum. Ursynowskie "Pola Nadziei" mobilizują i jednoczą mieszkańców. Dwie poprzednie edycje cieszyły się ogromnym wsparciem lokalnych instytucji - w tym roku ma być jeszcze lepiej. Pracy jest bardzo dużo, każdy wolontariusz jest na wagę złota... a raczej na wagę zdrowia.

"Pola Nadziei" to szlachetna idea, której centrum stanowi uwrażliwianie społeczeństwa na cierpienie osób schorowanych i starszych. To jednocześnie międzynarodowy program, który realizują hospicja. W akcję angażują się dzieci, rodzice, szkoły, biznes, administracje lokalne - ursynowska wspólnota "Pól Nadziei" również jest imponująca. W poprzedniej edycji wzięło udział 31 placówek, do następnej zgłosiło się już ok. 50 instytucji. To będzie "debiutancka" edycja m. in. dla Spółdzielni "Jary" czy Przedszkola nr 159. 

- Startujemy w przyszłym tygodniu. Każdy uczestnik ma swojego koordynatora. 27 września organizujemy pierwsze spotkanie. Chcemy pokazać, że nie chodzi tylko o zasadzenie cebulek żonkili - to pewien proces, o który trzeba dbać - mówi Marcin Milczarski z Fundacji Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa. 

Bo uczestnictwo w "Polach Nadziei" to przede wszystkim realna pomoc dla borykającej się z problemami finansowymi Fundacji Hospicjum Onkologicznego im. św. Krzysztofa. Dzięki prawie 80 zbiórkom w 2. edycji programu zebrano ponad 100 tys. złotych. 

Już w październiku ruszy wielkie sadzenie cebulek żonkili. Żółte dywany przy szkołach, pod ratuszem, na terenie hospicjum zachwycą mieszkańców wiosną. Do tej pory ursynowska placówka zasadziła blisko 25 tys. kwiatów. Podczas zbliżającej się edycji wynik zostanie poprawiony, potrzebna jest jednak dodatkowa pomoc wolontariuszy.

- Wolontariusze są bardzo mile widziani. Samo rozwiezienie plakatów i puszek do naszych uczestników zajmie sporo czasu. Zapraszamy - dodaje Marcin Milczarski.

Wszyscy, którzy są zainteresowani wolontariatem powinni zgłaszać się do Iwony Miller, która zajmuje się naborem ochotników. Wystarczy zadzownić pod numer: 734 469 959 lub pisać na adres: iwona.miller@fho.org.pl. Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa zapewni puszki, koszulki i identyfikatory niezbędne do przeprowadzenia akcji.

VIDEO: Finał II Pól Nadziei na Ursynowie

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ olo
28 dni temu ocena: 100%  2
Cały UrsynÓw powinien wziąć w tym udział
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
28 dni temu 1
Bo zdrowie jest najważniejsze!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji