Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Pola Nadziei na Ursynowie. Wolontariusze pojawili się w ratuszu

› relacje ponad rok temu    8.10.2015
Klaudia Ziółkowska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
 fot. KZ

Ursynowska Fundacja Hospicjum Onkologiczne zbiera cebulki żonkili. Dziś wolontariusze pojawili się w ratuszu, aby opowiedzieć o idei akcji "Pola Nadziei".

Wiosną na Ursynowie zakwitną "Pola Nadziei". - To międzynarodowy program realizowany przez hospicja - mówi Edyta Złotkowska z fundacji. - Najpierw nasi wolontariusze zbierają od ludzi cebulki albo datki, a wiosną sadzą żonkile w różnych punktach dzielnicy.

Dziś podpytać o akcję mogli ursynowianie, którzy pojawili się w ratuszu. - Przez cały dzień na parterze urzędu dzielnicy działał punkt informacyjny - dodaje Złotkowska. - Nasi wolontariusze opowiadali czym są pola nadziei i zachęcali do udziału.

Ursynowianie chętnie zostawiali datki i obiecywali, że postarają się o zorganizowanie cebulek, które możemy przynosić do siedziby Fundacji przy ul. Pileckiego 105. - Wcześniej nie słyszałam o akcji - mówi Maria. - Porozmawiam z sąsiadkami może uda nam się zasadzić żonkile w przyblokowych ogródkach.

Możemy również zorganizować zbiórkę cebulek wśród znajomych czy współpracowników. Wiosną cebulki zostaną posadzone w różnych miejscach dzielnicy - przez wolontariuszy i mieszkańców. - Zapraszamy do akcji wspólnoty mieszkaniowe, kiedy posadzimy żonkile na osiedlach - nasza okolica będzie po prostu... ładniejsza! - zachęca Złotkowska.

Pudełko na cebulki zostanie w ratuszu do 15 października. Osoby zainteresowane udziałem w akcji "Pola Nadziei" mogą zgłaszać się pod adresem http://www.fho.org.pl/aktualnosci/pola-nadziei-niezwykla-kampania-spoleczna-dolacz-do-nas

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!