Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Pojedynki z "Gwiezdnych Wojen", mongolska jurta... Niesamowity finał WOŚP w "Budojo"

› bieżące 9 miesięcy temu    15.01.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 1 ocen 11 / 100%
A A A
 fot. SK

Niezwykły finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się w Ośrodku Sportów Japońskich przy ul. Bekasów. W zamian za wrzucenie datku do puszek wolontariuszy można było wziąć udział w treningach sztuk walki, obejrzeć pokazy walk na miecze świetlne czy obserwować japoński ceremoniał łuczniczy.

Pomysł narodził się spontanicznie. Robert Kawka, na co dzień uczestnik zajęć w ośrodku przy Bekasów 6, postanowił zagrać dla Orkiestry. W akcję zaangażowali się trenerzy z "Budojo".

- Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to moim zdaniem nasze dobro narodowe, postanowiliśmy je wesprzeć, szczególnie w czasach, gdy tylu ludzi kopie pod nią dołki - mówi Robert Kawka.

Mieszkańcy Ursynowa mogli skosztować kultury kraju kwitnącej wiśni. Były zajęcia z terapeutą, nauka oddychania, pokazy aikido, nauka strzelania z łuków wschodnich czy pokaz ceremonialnego łucznictwa japońskiego - kyudo. Dla najmłdoszych największą atrakcją okazały się pokazy walki na miecze świetlne, rodem ze Gwiezdnych Wojen. - Wow, niesamowity pokaz. Sam chciałbym mieć taki miecz! - wyznał 9-letni Mateusz.

Twórca japońskich fletów bambusowych Marcin Żekało przekazał na licytację specjalnie wykonany na tę okazję instrument. - To moja pasja, niszowe zajęcie, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. To jeden z najtrudniejszych fletów krawędziowych. Oddaje duży koloryt dźwięków i ma możliwość odgrywania różnych utworów - mówi pan Marcin.

W jurcie mongolskiej - namiocie obok ośrodka - stworzono strefę kulinarną, w której sąsiedzi dzielili się przygotowanymi przez siebie smakołykami. Oczywiście walutą był datek na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, stąd puszki wolontariuszy pękały w szwach!

VIDEO: Zobacz jak wyglądał finał WOŚP w ośrodku "Budojo"

+ 11 głosów: 11 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kasia
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
Fajna atmosfera, super miejsce, wspaniali ludzie!!! Dziękujemy :)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji