Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Podstawówka nr 319 w końcu rozbudowana! VIDEO

› bieżące 7 miesięcy temu    14.03.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 8 ocen 17 / 100%
A A A
 fot. KT

Forum, duża stołówka i 5 sal lekcyjnych - dzieci z podstawówki nr 319 już korzystają z rozbudowanej szkoły. Dziś nowe pomieszczenia uroczyście oddano do użytku. Był tort, przecinanie wstęgi i dziecięce występy.

Szkoła Podstawowa nr 319 przy ul. ZWM została rozbudowana w kilka miesięcy - prace rozpoczęto w wakacje, a dzieciaki korzystają z niej już od zakończenia ferii. O rozbudowę walczyli rodzice. W czerwcu 2015 roku protestowali podczas sesji Rady Dzielnicy, domagając się przyspieszenia prac. 

W nowym roku szkolnym w szkole pojawiła się rekordowa liczba pierwszoklasistów a dzieci chodziły do szkoły na dwie zmiany, kończąc lekcje późnym popołudniem. Mikroskopijna stołówka nie mieściła wszystkich uczniów. Na około 700 osób, miejsc w stołówce było 70. Posiłki wydawane były między 12:00 a 14:30 w 7 turach. Najpierw dla dzieci z oddziałów przedszkolnych, potem dla dzieci ze szkoły. Uczniowie mieli dwie 25-minutowe przerwy. Jednak przy takiej ilości wydawanych posiłków, czasu na to, by spokojnie zjeść obiad brakowało. Dlatego dzieci były wypuszczane 1-2 minuty wcześniej z lekcji, aby mogły zająć miejsce w "kilometrowej" kolejce do stołówki.

Dzielnicy udało się pozyskać środki na rozbudowę placówki i w szybkim tempie rozpoczęto rozbudowę. Budowlańcom sprzyjała pogoda, zrealizowali inwestycję w kilka miesięcy. Dziś społeczność szkolna celebrowała oddanie nowych pomieszczeń do użytku. Był tort, oklaski i i oczywiście przecinanie wstęgi.

ZOBACZ VIDEO: Uroczystość otwarcia rozbudowanej części szkoły

+ 17 głosów: 17 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ czerwony pies
7 miesięcy temu ocena: 100%  8
Przypomniałem sobie piękne czasy PRL-u patrząc na ten filmik. Wspomnienia wróciły. Kempa jak Gierek.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ renata
7 miesięcy temu ocena: 67%  7
Mam syna w przedszkolu obok i zajrzałam do tej nowej części szkoły. Jak mi Pani Dyrektor obieca, że Mateusz trafi do takiej ładnej nowej klasy to na 100% idziemy w wieku 6 lat !
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasias
7 miesięcy temu ocena: 60% 6
A jak do starej to nie pójdzie do szkoły w ogóle . Trzeba sprawdzić czy dziecko nadaje się do szkoły a nie uzależniać wybór od wyglądu sali. Porażka w myśleniu........
~ ssss
7 miesięcy temu ocena: 25%  5
kużwa za co dziękujecie? Miałobyć we wrześniu oddane!
odpowiedz oceń komentarz 4 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ HannaŻet
7 miesięcy temu ocena: 33% 4
~ssss Ja wiem, że to co napiszę, spotka się z krytyką, ale napiszę. Opóźnienie w realizacji budowy wynikło m.in. z tego, że w ścianie szkoły stykającej się z nowo-budowaną ścianą była dziura, a w niej gniazdo wróbelków. W końcu lipca ostatni maluszek dostawał pokarm. Dzielny tata-wróbel przylatywał z kolejnymi porcjami pokarmu. Kiedy można już było odwołać alarm, przyjechał ornitolog żeby stwierdzić naocznie zakończenie lęgu. I dopiero wtedy, wznowiono realizację budowy. Myślę, że to nie była jedyna przyczyna opóźnienia, ale ekipie budowlanej należy się ogromna pochwała i wielkie podziękowanie za dobre serce. Każde istnienie uratowane od śmierci jest na wagę złota w dzisiejszych czasach, a taki gest - wart podkreślania. W sobotę, na nowym budynku zainstalowano budkę lęgową, 5-komorową dla wróbli. Za to, że trzeba było z powodu dobudowy, zniszczyć ptakom miejsca lęgowe. Ja to bardzo doceniam :) Pozdrawiam
~ Rodzic SP 319
7 miesięcy temu ocena: 83%  3
Panie Burmistrzu, dziękujemy
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość
7 miesięcy temu ocena: 33% 2
Matejka - Ty masz dziecko w tej szkole?
~ Mieszkanka
7 miesięcy temu ocena: 90%  1
Brawo!!!
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji