Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Podłoga drewniana do wnętrza w stylu skandynawskim

› budownictwo mieszkaniowe 10 miesięcy temu    6.12.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 1 / 0%
A A A
 fot. mat. prasowe

Styl skandynawski jet obecnie silnym trendem wnętrzarskim, nieustająco popularnym i na dobre zagościł w naszym kraju. Jego cechy charakterystyczne bowiem, doskonale sprawdzają się w naszej strefie klimatycznej.

Skandynawski klimat w domowych wnętrzach.

Tak, chodzi tu głównie o pogodę. W krajach skandynawskich zimy są bardzo długie, a dni krótkie, toteż spragnieni światła mieszkańcy dalekiej północy, robią wszystko, aby rozświetlić, a także optycznie powiększyć wnętrza . Stosują wnętrzarskie triki, które również Wy możecie wykorzystać w swoich domach. Oto kilka wskazówek, co możecie zrobić, aby w Waszym gniazdku zapanował przytulny klimat scandi.

Drewniane podłogi i ściany 

Skandynawowie uwielbiają naturalne materiały jak drewno, kamień, szkło, wełna. We wnętrzach ich domów najczęściej zajdziecie olejowane deski podłogowe, w jasnych naturalnych barwach. Równie często stosowane jest również malowanie desek białą kryjącą farbą lub ich delikatne bielenie. Nawet, wydawać by się mogło, dawno już niemodna boazeria ścienna i sufitowa, staje się niezwykle atrakcyjna i pożądana w białej wersji. Sporo drewna i wikliny stosuje się również w meblach, które najczęściej łączy się z naturalnymi materiałami jak skóra, bawełna, len.

Kolory - biel i szarości

Pierwszorzędną sprawą przy urządzaniu skandynawskich wnętrz jest zaprzyjaźnienie się z trzema podstawowymi kolorami dominującymi w owych wnętrzach: białym, szarym, beżowym. Te kolory w jasnych odcieniach dominują na ścianach, podłogach i materiałach. Sprawiają, że wnętrza stają się czyste, przestronne i jasne. Ciemniejsze odcienie tych barw stosowane są częściej na meblach i dodatkach.

Meble i inne dodatki

Funkcjonalność to kluczowe słowo odnośnie mebli w skandynawskich wnętrzach. Zasada less is better dobrze oddaje klimat scandi. Sprzętów domowych jest niewiele, są one natomiast bardzo często wielofunkcyjne i designerskie w formie. Dodatki często są bardziej kontrastujące wobec jasnych podłóg i ścian. Mogą mieć mocne geometryczne wzory, lub żywe barwy, aczkolwiek surowe drewniane dodatki jak np. świeczniki z nieokorowanego drewna będą równie pożądane.

Materiały dostarczone przez serwis www.parkiet.pl

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!