Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Poczuj pociąg do pomagania. W sobotę festiwal wolontariatu!

› imprezy 2 miesiące temu    8.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. pixabay.com

Na Ursynowie jest ich kilkadziesiąt. Niosą pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. W sobotę na terenie przy płaywalni na Koncertowej II Ursynowski Festiwal Wolontariatu, na którym zaprezentują się organizacje pozarządowe z naszej dzielnicy. Przyjdź i zainspiruj się do czynienia dobra!

Praca społeczna ma w Polsce długą tradycję. Angażują się w nią ludzie w każdym wieku i choć nie czerpią z tego korzyści materialnych, zyskują coś więcej - satysfakcję. Działają na rzecz stowarzyszeń oraz fundacji, których na samym Ursynowie jest obecnie kilkadziesiąt. Zajmują różnymi sferami życia - pomagają, rozwijają pasje, pobudzają do działania.

Już jutro na Koncertowej 4 (tereny zielone - wejście przy basenie) od 10.00 do 14.00 odbędzie się święto organizacji pozarządowych. II Ursynowski Festiwal Wolontariatu rusza pod hasłem „Poznajmy się na Ursynowie”.

- Bardzo przyciągająca jest nowa formuła akcji. Ubiegłoroczny festiwal odbył się w urzędzie dzielnicy, zaś w tym roku impreza przenosi się w plener. Na ten moment swoje uczestnictwo zgłosiło 25 organizacji – mówi Iwona Janowska z ursynowskiego ratusza.

Celem festiwalu jest zapoznanie mieszkańców z ofertą ursynowskich organizacji pozarządowych, wspierających m.in. seniorów, osoby młode, a także potrzebujących. Dowiemy się tam wszystkiego o ich działalności oraz strukturze. Przewidzianych jest wiele atrakcji m.in.  zgłębianie zasad śpiewu wielogłosowego, zabawy z chustą animacyjną, poznawanie wolontariuszy z innych krajów, a także poznawanie sztuki walki capoeira. Organizatorzy zaplanowali również warsztaty rękodzieła, grę w tenisa stołowego, malowanie buziek, naukę i pokazy tańca oraz festiwalową loterię.

- Niespodzianką będzie pokaz tresury psów, który przygotuje dla nas organizacja zajmująca się poszukiwaniami osób zaginionych. Nauczymy się, jak rozwijać psi węch w domu - zaznacza Elżbieta Kamińska z Dzielnicowej Komisji Diaolgu Społecznego, skupiającej organizacje społeczne. 

- W przedsięwzięciu bardzo fajne jest to, że w jednym miejscu będzie można spotkać ludzi pozytywnie zakręconych na pomoc, którzy posiadają nie tylko potencjał, ale też ogromną wiedzę – dodaje organizatorka.

Festiwal będzie doskonałą okazją do podjęcia decyzji o rozpoczęciu wolontariatu na rzecz wybranego przez siebie stowarzyszenia.

VIDEO: Ursynowski Festiwal Wolontariatu w 2016 roku

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!