Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Pijaczkowie okupują blok przy Bacewiczówny. "Strach przejść"

› bieżące miesiąc temu    16.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 20 ocen 6 / 100%
A A A
Pijaczkowie z okolic metra Stokłosy upodobali sobie blok przy Bacewiczówny 5Pijaczkowie z okolic metra Stokłosy upodobali sobie blok przy Bacewiczówny 5 fot. KT

Pijaczkowie, którzy stali się udręką mieszkańców w rejonie metra Stokłosy, teraz zaczęli koczować na klatkach schodowych przy Bacewiczówny. Przesiadują i sypiają na korytarzach oraz windach. Mieszkańcy boją się o swoje bezpieczeństwo - spółdzielnia obiecuje bezzwłoczną interwencję.

Już blisko rok temu w galerii przy al. KEN 85 pojawiła się grupka pijaczków. Mężczyźni (wśród nich jedna kobieta) przesiadywali w korytarzu, zaczepiali wychodzących ze sklepów - próbowali wyłudzić drobne sumy. Niekomfortowa sytuacja to bezpośredni wynik rezygnacji z ochrony - właściciel galerii podjął taką decyzję we wrześniu ubiegłego roku. 

Problem stał się palący, kiedy grupka rozzuchwaliła się na dobre. W pobliskim przejściu podziemnym zaczepiano starsze panie, zdarzały się wulgarne odzywki i kradzieże torebek. Najbardziej irytująca była jednak niemoc służb. Mundurowi byli wzywani regularnie, ale ich ograniczone kompetencje nie pozwalały na trwałe rozwiązanie dokuczliwego problemu mieszkańców. Galeria ma właściciela i to ten odpowiada za porządek i bepieczeństwo terenu.

Ostatnio grupka emigrowała głębiej. Teraz pijących można spotkać w okolicy bloków przy ul. Bacewiczówny.

- Coś trzeba z tym zrobić. Strach wracać do domu, kiedy na klatce siedzą śmierdzący i pijani faceci. Śpią na schodach, ławkach i zaczepiają ludzi. Ciągle kręcą się po okolicy - mówi zaniepokojona Katarzyna, która mieszka przy Bacewiczówny 5.

SMB Stokłosy obiecuje, że zajmie się sprawą, choć administracja przyznaje, że do tej pory żaden mieszkaniec nie skarżył się na niechcianych gości.

- Nie dostaliśmy żadnych skarg. Mamy delegatury bezpieczeństwa, spotykamy się w pierwszą środę każdego miesiąca - wtedy można zgłaszać podobne problemy. Wyślę pismo do policji z prośbą o częstsze patrole przy Bacewiczówny - komentuje Joanna Gigoło, administrator budynków spółdzielni.

Administracja spółdzielni zwraca się do mieszkańców. - Uczulam, że warto reagować bez zwłoki. Warto dzwonić na policję lub straż miejską, kiedy tylko zobaczymy coś niepokojącego. Inaczej nie damy rady - dodaje pracownica spółdzielni.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (20)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ deredenda
miesiąc temu ocena: 100%  20
Ja to się boję przechodzić wyjściem z metra koło Rossmana, tam naprzeciwko wejścia do gal. metro bis taki jeden zbir handluje owocami i kwiatami. Ma minę wiecznego kryminalisty jakby chciał tam kogoś napaść i pobić. Straszny jest!!
odpowiedz oceń komentarz 14 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oko
miesiąc temu ocena: 50% 19
Bez obaw, ten koleś jest akurat spoko. Taką ma fizjonomię.
~ Ursyn
miesiąc temu ocena: 100% 18
Ale do kolesia lgną inni.
~ ola
miesiąc temu ocena: 100% 17
A skąd wiesz, że spoko? Wygląd ma bandziora i zbira, jakby 25 lat siedział za kratkami, też mam zawsze stracha jak tam przechodzę koło niego. Chyba, że nie mówimy o tym samym?
~ oko
miesiąc temu ocena: 50% 16
do Oli... Tego człowieka widuję od lat i nigdy nie zauważyłem jakiejkolwiek agresji z jego strony. Na pewno lubi napoje alkoholowe, ale nie oznacza to automatycznie, że jest aktywnym złoczyńcą. Na poważnie radzę Tobie uważać na innych zawodników o wyglądzie bardziej cywilizowanym, ale zamiarach często odmiennych.
~ lol
29 dni temu 15
zamknąć bazar
~ ana
miesiąc temu ocena: 100%  14
Przestrzegam wszystkich rodziców przed tym miejscem. Nie puszczajcie samych dzieciaków w te rejony, a jeżeli już musicie (w końcu to wejście do metra), to zwróćcie im uwagę na opisywany problem i zachowanie ostrożności. W ostatnich dniach jeden z tych bandytów zaatakował moje dziecko, kolejne uderzył. Dziś rano z kolei przypiął się do nastoletniej dziewczyny pędzącej do szkoły.
odpowiedz oceń komentarz 12 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ yqor
miesiąc temu ocena: 100%  13
na innych osiedlach nie tylko koczują i załatwiają się gdzie się da (okupują przystanki na pętli), ale jeszcze i UWAGA: kradną! IDĄ I LEJĄ GDZIE POPADNIE, CZY KTOŚ IDZIE, CZY DZIECKO, CZY STARSZY, nic ich nie rusza, śmierdzą i śmiecą na potęgę!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursyn
miesiąc temu ocena: 90%  12
Trzeba przestać im dawać te klika grosików do piwka, to się wyniosą jak biznes się nie będzie tu kręcił.
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Paweł W-wa
miesiąc temu ocena: 20%  11
Nie ma ochrony bo 13 zł/h pracy zrobiło swoje i stracili pracę :-(
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
miesiąc temu ocena: 75%  10
Powinni im spuścić wpierdziel i już
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sąsiad
miesiąc temu ocena: 36%  9
A gdzie ma się podziać człowiek jak mi się chce napić? Nas nie stać na restaurację i kluby. Na drogi alko też. No to walimy gdzie się da i co mi zrobicie? I tak jestem bezdomny i bezrobotny.
odpowiedz oceń komentarz 5 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewka
miesiąc temu ocena: 70% 8
To weź się do pracy.Tej nie brakuje.
~ olo
miesiąc temu ocena: 100%  7
ILE jeszcze bedzie o nich pisano:(:( w Biedronce smierdzi strasznie jak Oni siedza w HOLU :(:( Policja przyjedza a oni i tak zaczepiaja ludzi w metrze oraz przy bankomatach jak ludzie wyplacaja gotowke KOSZMAR JEST CHYBA OD 2 LAT
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
miesiąc temu ocena: 83% 6
Czas zacząć działać.
~ lolek
miesiąc temu ocena: 100%  5
bandyci, kazdy z nich ma niezly wyrok, cale stoklosy to wiedza
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jadwiga
miesiąc temu ocena: 91%  4
sami mieszkańcy są sobie wini,że nie reagują. Proszę dzwonić anonimowo na 112 i wtedy patrol policji bardzo szybko przyjedzie. Proszę dzwonić jednocześnie na straż miejską 986.
odpowiedz oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
miesiąc temu ocena: 100%  3
Na nihch ni e ma dobrej metody. Ani w sklepie ani na ulicy czy w szpitalu.Masakra.
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wujek jurek
miesiąc temu ocena: 86%  2
Dla redakcji to "pijaczkowie" a są to wyrokowcy, recydywisci i nie zdziwiłabym się gdyby tak i jakimiś dopalaczami czyt innym paskudztwem nie handlowali. Krzyczą, ordynarnie się zachowują. Zaczepiają kobiety i dzieci. A policja udaję, że nie może im nic zrobić, A na Kolską?
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic
miesiąc temu ocena: 50% 1
Ludzie, co z Wami, redakcja napisze ,,menele,,nie dobrze, napisze ,,pijaczkowie,, jeszcze gorzej, a w tym wszystkim nie o ten problem chyba chodzi, trochę zdrowego rozsądku, mnie uczono, że na szacunek to trzeba sobie zapracować.