Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Perfect w sobotę na Dniach Ursynowa! "Siła płynie od ludzi". WYWIAD

› wywiady ponad rok temu    14.06.2016
Karolina Kaczyńska-Piwko
komentarzy 5 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. Perfect
Karolina Kaczyńska-Piwko 
 
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Już w sobotę na ursynowskiej scenie wystąpi legenda rockowej sceny - zespół Perfect. Tuż przed koncertem z okazji Dni Ursynowa pytamy muzyków o siłę tworzenia, tajemnicę kolejnych pokoleń fanów i szczegóły nowych projektów.

Perfect to ikona polskiej sceny rockowej. Od lat 80. ubiegłego stulecia porywają kolejne pokolenia fanów, a ich przeboje znają wszyscy - od Bałtyku po Tatry. "Autobiografia", "Chcemy być sobą" czy "Niepokonani" to muzyczne sztandary, którymi podbili wiele scen i jeszcze więcej ludzkich serc. Najbliższa sobota na ursynowskiej Kopie Cwila to ogromna gratka dla wszystkich, którzy chcą poznać magię muzyki Perfectu na żywo. Chwilę przed sobotnimi emocjami pytamy muzyków o tajemnicę twórczości, która porywa tłumy, szczegóły nowych projektów muzycznych i premierę nowej płyty.

Co tak naprawdę najważniejsze jest podczas koncertu i daje muzykowi największą siłę, żeby tworzyć, występować, dzielić się energią?

Dla nas najważniejsi są nasi odbiorcy, fani, po prostu ludzie dla których gramy. Koncerty są dla nich, wtedy razem przeżywamy na nowo napisane kiedyś piosenki. Siła, żeby być na scenie, płynie od ludzi, nadaje sens naszej pracy.

Na piosenkach Perfectu wychowywały się kolejne pokolenia. Teksty sprzed lat są ciągle aktualne. Na czym polega ta tajemnica trafiania do tłumów?

O to trzeba by zapytać Bogdana Olewicza, który napisał większość tekstów dla Perfectu. Choć na ostatniej płycie „Wszystko ma swój czas” to tekst Jacka Cygana. Od zawsze śpiewamy piosenki z tekstami wybitnych tekściarzy i może dlatego są one zawsze aktualne. To sztuka zawrzeć myśl, która przetrwa kolejne pokolenia.

Kto tak naprawdę jest odbiorcą Waszej muzyki? Istnieje ktoś taki, jak modelowy fan Perfectu?

Nie istnieje! Słuchają nas 60-latkowie, 50, 40, 30 i wnuki tych pierwszych. To po prostu ludzie, którzy rocka mają we krwi!

Jakie hity usłyszą fani podczas Dni Ursynowa w najbliższą sobotę? A może jest szansa na poznanie chociaż rąbka nowych kompozycji?

Zagramy nasze największe przeboje. Zresztą - niedawno ukazał się nasz album „The Greatest Hits” z 30 najlepszymi piosenkami zespołu – według nas, oczywiście. Pracujemy nad nowym materiałem akustycznym, który ukaże się na jesieni, ale na premierę jeszcze za wcześnie.

Kiedy możemy spodziewać się nowej płyty?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to płyta pojawi się na półkach jesienią tego roku.

Dziękujemy za rozmowę!

Dni Ursynowa odbędą już w najbliższą sobotę, 18 czerwca, w Parku im. Romana Kozłowskiego oraz na terenie Olkówka przy placu zabaw „Park Jurajski”. Atrakcje piknikowe czekać będą na mieszkańców w godzinach 11:00 - 19:00. Część koncertowa wystartuje tradycyjnie wieczorem, od godziny 17:00. Na scenie pojawią się kolejno: Paperskin, Riptide, Raid, Ursynowski Chór Iuvenis, HLA, TEDE oraz Perfect.

Portal Haloursynow.pl jest patronem medialnym imprezy.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wszystko co się stało
ponad rok temu ocena: 50%  5
Sławek Kińczyk - poznałem go kiedy zaczynał. Bardzo inteligentny facet i świetny dziennikarz. Niestety. Sprzedał się ratuszowi za sponsorowane artykuły. Wiadomo musi coś jeść. Ale niesmak pozostał. Szkoda bo tu na Ursynowie przydałoby się trochę niezależnej prasy. Passa to nawet za darmo się nie sprzedaje. Południe to się z reklam składa. Żal.pl
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bogna
ponad rok temu ocena: 75% 4
A co ma twój komentarz związanego z zamieszczonym artykułem? Skoro znasz Pana Redaktora - to miej cywilną odwagę napisać imię i nazwisko a nie zachowujesz się jak zwykły szczur.....to jest własnie ten żal.pl
~ ciekawski
ponad rok temu ocena: 50%  3
Podobno są dwa komentarze a widać jeden? Dlaczego?
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lewacki ekstremista chce waszej krwi
ponad rok temu ocena: 50%  2
Gdzie ten komentarz? Kto wami steruję? Gnidy.
odpowiedz oceń komentarz 5 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji