Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

"Paluch" prosi o pomoc. Wyjątkowo dużo maluchów. Potrzebne tekstylia

› bieżące 3 miesiące temu    19.07.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 1 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. Schronisko "Na Paluchu"

Używane ręczniki, prześcieradła, koce, zabawki i posłania. W czterech stołecznych klubach i kawiarniach - w tym na Ursynowie - można zostawiać dary dla schroniska "Na Paluchu". Tego lata do schroniska trafiło wyjątkowo dużo szczeniąt i kociąt.

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, popularnie zwane „Paluchem”, pilnie potrzebuje tego co warszawiacy mogą przechowywać w swoich szafach, a być może jest im już niepotrzebne. Dla małych psów i kotów zbierane są, m.in. prześcieradła, ręczniki, koce, szmatki (kawałki materiałów) oraz podkłady higieniczne. Dodatkowo podopiecznym placówki zawsze potrzebne są zabawki, posłania i specjalistyczna karma dla chorych psów i kotów.

- W tym sezonie mamy wyjątkowo dużo pracy z maluchami. Wystarczy tylko powiedzieć, że w ciągu kilkudziesięciu dni liczba malutkich kociąt wzrosła z niespełna 30 do ponad 100. W tej sytuacji mogą pomóc jedynie otwarte serca warszawiaków. Apelujemy o adopcje oraz pomoc materialną – mówi Henryk Strzelczyk, dyrektor Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie.

Dary można dostarczać codziennie w godz. 10.00-17.00 bezpośrednio do schroniska lub wysłać na adres: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Warszawie, ul. Paluch 2 (przy ul. Na Skraju).

Do akcji pomocy schronisku włączyły się klubokawiarnie - jedną z nich jest ursynowska Dżungla Vegan Bistro przy ul. Dereniowej 2. Można tam przynosić swoje dary dla schroniska, bezterminowo.

- Zbieramy wszystkie rzeczy do kartonu, a gdy ten się napełni – zawozimy do schroniska i napełniamy od nowa - mówi Daniel Rzeszotek, właściciel Dżungli.

- Jesteśmy knajpą wegańską, a weganie kochają zwierzęta. Dlatego, gdy usłyszeliśmy o problemach schroniska, nie zastanawialiśmy się ani chwili. Jest to pierwsza nasza taka akcja, bo jesteśmy nowym lokalem, ale na pewno nie ostatnia. Z chęcią będziemy włączać się w inicjatywy społeczne i prozwierzęce zarówno na Ursynowie, jak i w całej Warszawie. Planujemy też nawiązać współpracę z ursynowskimi organizacjami pozarządowymi - dodaje właściciel Dżungli.

Dżungla otwarta jest codziennie w godz. 12:00-22:00 - tel. 22 740 73 87. Dary można też zawozić do trzech innych lokali - w centrum Warszawy oraz na Woli. Są to:

  • Kawiarnia Kafka, ul. Oboźna 3 w godz. 9-21.30, tel. 22 826 08 22
  • Klubokawiarnia CH 25, ul. Chłodna 25 w godz. 10-23, tel. 506 045 827
  • Klubokawiarnia Jaś & Małgosia, al. Jana Pawła II w godz. 9-23, tel. 500 139 352

Organizatorzy zbiórki apelują o to, by przekazywane tekstylia były czyste, tak aby zwierzaki mogły od razu z nich korzystać.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Scani
3 miesiące temu 1
2. niech inne zwierzaczki mają troszkę lepsze życie.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji