Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Orkiestra, "Ogórki", wielki tort. W sobotę Wielka Parada 40-lecia! VIDEO

› video 4 miesiące temu    2.06.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 10 ocen 20 / 60%
A A A
 fot. SK

Po raz pierwszy ulicami Ursynowa przejdzie barwna parada wzorowana na amerykańskich paradach rocznicowych i... dawnych pochodach pierwszomajowych. Dzielnica zachęca wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy - mile widziane są przebrania w stylu lat 70. i 80. XX wieku. Burmistrz Robert Kempa przebrał się już dziś...

W Chicago jest słynna Parada Kościuszki a skoro adiutantem słynnego patrioty był Julian Ursyn Niemcewicz, patron i założyciel Ursynowa, to z okazji 40-lecia powstania pierwszych bloków na północnym Ursynowie też musi odbyć się parada! 

W sobotę pochód mieszkańców uformuje się na ul. Surowieckiego - od Ronda (nomen omen) Budowniczych Ursynowa (ul. Zatorskiego) aż do skrzyżowania z aleją KEN.

Organizatorzy otrzymali mnóstwo zgłoszeń od szkół, organizacji ursynowskich czy lubów sportowych. Wielka Parada będzie więc naprawdę wesoła i barwna! Ma też trochę być pastiszem pochodów pierwszomajowych, bo przecież to w tamtych czasach rodził się Ursynów. W finale nie zabraknie więc... stylowego saturatora z wodą sodową.

W paradzie pójdą m.in. orkiestra reprezentacyjna SGGW, która zagra wesołe, marszowe kawałki;  zespół ludowy "Promni" w pięknych strojach. Będzie kompania reprezentacyjna Straży Miejskiej. Mocne ekipy zapowiedzieli: Kluboteka Dojrzałego Człowieka, Fundacja Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa, Ursynoteka czy Dom Sztuki. Nie zabraknie też uczniów szkół - liceów, podstawówek i gimnazjów. Stawi się reprezentacja odnoszących sukcesy klubów sportowych - siatkarzy z "Metra", piłkarzy z KS SEMP, koszykarzy z UKS GIM 92 czy tancerzy z "Hand to Hand".

Na trasie korowodu pojawią się też trzy głośne autobusy typu "Ogórek", z których nadawana będzie muzyka - taneczne hity lat 70. oraz motywy z seriali związanych z Ursynowem. Najstarsi mieszkańcy przejadą się zabytkowymi cabrioletami.

Parada ruszy z Surowieckiego o godz. 12:00, zbiórka - pół godziny wcześniej. Pochód przejdzie aleją Komisji Edukacji Narodowej w kierunku parkingu na tyłach ratusza. Sygnał do startu da burmistrz.

Na mecie przed urzędem na mieszkańców czekać będzie ogromy tort śmietanowy o długości 3,5 metra z napisem "40-lecie Ursynowa", którego oczywiście będzie można posmakować. Na koniec wszyscy zaśpiewają "40 lat minęło" razem z Andrzejem Rosiewiczem (przyjedzie na finał parady), oraz własnoręcznie wybiją sobie monetę pamiątkową. 

Wszyscy chętni do udziału mieszkańcy dostaną baloniki i chorągiewki, mile widziane osoby na deskorolkach, wrotkach, rowerach. Można się również przebrać - najlepiej w stylu lat 70. i 80. ubiegłego wieku. 

Burmistrz Robert Kempa ma już przebranie, w którym zaprasza na Wielką Paradę. Parada pod patronatem medialnym Haloursynow.pl

+ 12 głosów: 20 (60%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pola
4 miesiące temu ocena: 86%  10
Ile z osób ubliżających tu burmistrzowi było na paradzie i powiedziało Mu to w twarz.....potraficie tylko obrażać ludzi, wyśmiewać się anonimowo, bo tak łatwiej a odwagi nie macie za grosz.......Jesteście płatnymi trollami a teraz sobie minusujcie moje wypowiedzi.....mam to gdzieś :) Tylko portal, który miał służyć informowaniu mieszkańców przez takich jak wy schodzi na psy.....szkoda
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
4 miesiące temu ocena: 86%  9
Przyznam szczerze, że w tym przebraniu wygląda zdecydowanie lepiej niż bez niego. Jakoś tak mniej wieśniacko....Sugeruję włączyć ów stylizację do porządku dziennego.
odpowiedz oceń komentarz 19 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniesmaczona
4 miesiące temu ocena: 84%  8
Co za wstyd. Z której wsi oni wyciągneli tego faceta????
odpowiedz oceń komentarz 21 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa Cygańska
4 miesiące temu ocena: 0%  7
antyewa bez komentarza
odpowiedz oceń komentarz 0 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -Micky
4 miesiące temu ocena: 68%  6
Czy nasz Burmistrz naprawdę musi ośmieszać cały Ursynów? Zero klasy i taktu.... z niecierpliwością czekam na wybory.....
odpowiedz oceń komentarz 25 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dzasper
4 miesiące temu ocena: 71%  5
Ale obciach. Skąd ten kolo się wziął?
odpowiedz oceń komentarz 27 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ewa Cygańska
4 miesiące temu ocena: 55%  4
Bez komentarza
odpowiedz oceń komentarz 17 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antyewa
4 miesiące temu ocena: 39% 3
No rzeczywiscie Pani Ewo. Guział rżnął głupa bez przebrania, codziennie. Wtedy Pani nie krytykowała...
oceń komentarz 16 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Daria
4 miesiące temu ocena: 84%  2
To jest żart. Przetargu na przebudowę Rosoła i Relaksową nadal nie ma a Burmistrz zakłada perukę. Przecież Bareja i Tym by tego nie wymyślili... A Monty Python jest zawstydzony.
odpowiedz oceń komentarz 32 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pola
4 miesiące temu ocena: 51%  1
Uważam, że na paradę powinni pójść wszyscy, którzy na haloursynow.pl, obywatele Ursynowa czy innych portalach obrażają burmistrza i krytykują Jego poczynania. Teraz macie możliwość stanąć twarzą w twarz i powiedzieć co myślicie......Ciekawa jestem ile osób zdobędzie się na odwagę :)
odpowiedz oceń komentarz 24 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji