Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Obozy językowe i cztery inne sposoby na to, żeby twoje dziecko nauczyło się angielskiego

› biznes 25 dni temu    28.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Nauczyciel w szkole może dwoić się i troić, ale czasami to nie wystarczy, żeby nauczyć nastolatka języka. Zresztą kilka lekcji angielskiego w tygodniu to za mało, żeby uczeń nabrał językowej pewności i zrozumiał, dlaczego żmudne wkuwanie słówek jest tak ważne. Chcesz zaszczepić w dziecku miłość do języka? Oto kilka sprawdzonych sposobów!

Nauczyciele często podkreślają, że w nauce języków obcych dwie kluczowe kwestie to praktyka i pasja. Zainteresowanie krajem i danym językiem jest zawsze świetną motywacją do nauki, a korzystanie z języka w życiowych sytuacjach pomaga ćwiczyć język i uświadamia, jak ważna jest nauka.  Co możesz zrobić, żeby twojego dziecko kończąc szkołę świetnie mówiło po angielsku?

1. Zafunduj obóz językowy

Sprawdzony sposób, który niesie wiele korzyści. Z jednej strony, jest to świetna rozrywka na wakacje, okazja do nawiązania przyjaźni i odkrywania świata oraz nauka samodzielności. Z drugiej strony, formuła obozów pozwala lepiej poznać kraj i język. Szczególnie ciekawą ofertą są wyjazdy językowe organizowane np. przez Atas (https://www.atas.pl/ ), w czasie których dzieci mieszkają nie w hotelach, ale u rodzin, które mówią tylko po angielsku. Wspólne mieszkanie i posiłki wymuszają interakcje i naturalne rozmowy. Nauka w takich okolicznościach idzie błyskawicznie! Warto na taki wyjazd odkładać pieniądze nawet cały rok. A może zamiast kilku prezentów urodzinowy złożyć się z rodziną na taki wyjazd? To inwestycja, która na pewno się zwróci!

2. Znajdź nauczyciela online

W internecie coraz większą popularnością cieszą się serwisy, pomagające znaleźć nauczyciela, który uczy języka online. W praktyce wygląda to tak, że uczeń wybiera nauczyciela oraz dzień i godzinę, kiedy ma się odbyć lekcja, opłaca ją przez taki serwis, a potem przez ustalony czas rozmawia online z native speakerem. To o wiele tańsze niż podobne lekcje z lokalnym lektorem i mniej kłopotliwe, bo nie trzeba dziecka nigdzie dowozić. Wypróbuj Verbling, Italki albo Verbal Planet. Rozmowa na żywo w obcym języku to najlepsza lekcja z możliwych.

3. Pokaż jak korzystać z aplikacji online

Powtarzanie słówek z książki i zeszytu jest nudne, ale niestety, powtórki są konieczne, żeby utrwalić wiedzę. Ale można zadbać o jakieś urozmaicenie? Wypróbujcie aplikacje na komórki, tablety lub komputer. Wiele z nich jest darmowych po obejrzeniu reklam, jak np. Duolingo, a to niezwykle atrakcyjna i skuteczna metoda nauki.

4. Kup książki po angielsku

Nauka języków obcych jest najbardziej efektywna wtedy, kiedy jesteśmy w stałym kontakcie z językiem i kiedy mamy poczucie, że przydaje się nam w codziennym życiu. Kupuj lub wypożyczaj dla dziecka książki po angielsku, oglądajcie bajki, na początek proste, w oryginalne, bez dubbingu, słuchajcie piosenek po angielsku, a może wieczorem włączycie audiobooka czytanego przez native speakera? Codzienna obecność języka w życiu dziecka z czasem zaprocentuje!

5. Daj przykład

Dzieci najszybciej się uczą przez naśladowanie. Może ty też wrócisz do nauki języka? Pokaż dziecku, to nie nudny obowiązek oraz że można i warto się uczyć w każdym wieku. Może z czasem będzie możliwe, żebyście mogli mieć lekcje razem? Wspólne doświadczenia łączą, a nauka angielskiego naprawdę może być miła i przyjemna!

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!