Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

Nowy żłobek, a drzwi już do wymiany

› bieżące 27 dni temu    26.09.2017
Marta Siesicka-Osiak
komentarzy 2 ocen 5 / 60%
A A A
Wejście do Żłobka nr 1Wejście do Żłobka nr 1 fot. MSO

Z początkiem września mieszkańcy Ursynowa z radością patrzyli, jak żłobek na ul. Wiolinowej otwiera podwoje dla 200 małych podopiecznych. Remont trwał rok, ostatnie śrubki dokręcano jeszcze 4 września. Jednak jak się okazuje, nie wszystko poszło zgodnie z planem…

Początek roku szkolnego to w żłobku czas adaptacji. Tu rozłożonej co prawda na tury, ale w kulminacyjnym momencie 50, może 80 osób chce jednocześnie wjechać i wyjechać z budynku, drzwi prowadzące do podjazdu są jedne – na wprost schodów, aby dostać się na podjazd dla wózków trzeba go najpierw zablokować.

- O co tu chodzi? Czy ci projektanci w ogóle nie myślą? – grzmi pan Marek, który usiłuje wyjechać podwójnym wózkiem. – Zaraz wszyscy pospadają z tych schodów!

Zespół Żłobków m.st. Warszawy tłumaczy, że odebrał roboty budowlane wykonane zgodnie z projektem budowlanym.

- Przyjęto taki kierunek otwierania drzwi zakładając, że dominujący ruch będzie się odbywał poprzez schody, natomiast ruch osób z wózkami będzie tylko w godzinach porannych i popołudniowych – komentuje sprawę Katarzyna Pienkowska z urzędu miasta.

Kwestia kierunku otwierania się drzwi - lewego czy prawego, nie jest definiowana przez żaden przepis ani normę, decydują wyłącznie względy użytkowe, które często, jak w tym przypadku pojawiają się już po oddaniu budynku.

- Po zaopiniowaniu zmiany przez projektanta oraz rzeczoznawcę ppoż będzie można to skorygować. Prace te zostaną zrealizowane na koszt wykonawcy – zapewniają przedstawiciele zespołu żłobków.

Tłumaczą także, że problem nie dotyczy możliwości wyjścia z budynku przez osoby niepełnosprawne i osoby z wózkami. Twierdzą, że chodzi jedynie o dyskomfort wynikający z konieczności przejechania wózkiem na lewą stronę drzwi nim się wejdzie do budynku.

Rodzice rocznych i dwuletnich dzieci ów dyskomfort odczuwają przynajmniej dwa razy dziennie, kiedy wchodząc muszą balansować z wózkiem na krawędzi schodów, a wychodząc uważać, żeby z nich nie spać. Często w miejscu wskazanym przez komisję (lewa strona drzwi), stoją zaparkowane wózki, które dodatkowo utrudniają manewry.

- Chodzi nam tylko o bezpieczeństwo dzieci – martwi się mama Jasia, która została prawie uderzona drzwiami, kiedy stała z wózkiem na podjeździe i czekała na możliwość wyjechania do żłobka.

Kierownictwo placówki niewiele może zdziałać. Deklarowało, że widzi problem i drzwi powinny być wymienione do końca zeszłego tygodnia.

+ 3 głosów: 5 (60%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kabe
26 dni temu 2
"(...)drzwi powinny być wymienione do końca zeszłego tygodnia." Chyba przyszłego
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kenez
27 dni temu ocena: 0%  1
Taki standard za gospodarza anioła kępy, że wszysttko to robiona na chybcika prowizorka.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji