Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Nocna i świąteczna opieka lekarska po nowemu. Ale na Ursynowie bez zmian!

› bieżące 21 dni temu    1.10.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 7 ocen 14 / 86%
A A A
Przychodnia przy Romera 4Przychodnia przy Romera 4 fot. SK

Zmiany w służbie zdrowia. Od 1 października w nocy i święta pacjenci trafią na SOR do najbliższego szpitala. Nie dotyczy to jednak Ursynowa. W naszej dzielnicy nocną i świąteczną opiekę lekarską nadal prowadzi przychodnia przy Romera.

Wraz z początkiem października weszła w życie kolejna reforma służby zdrowia. Pojawiła się sieć szpitali, które zyskały pewność finansowania bez konkursu. Duże zmiany zaszły m.in. w nocnej i świątecznej opiece zdrowotnej. Lekarze pierwszego kontaktu już nie będą musieli pomagać pacjentom w razie nagłego zachorowania w nocy lub w święto. Obowiązek ten przejmą wyznaczone szpitale. Tak bedzie w całej Polsce.

Co to oznacza dla pacjentów? W przypadku nagłego pogorszenia stanu zdrowia w godzinach, w których nie przyjmuje lekarz rodzinny, czyli między 18:00 a 8:00 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy, należy zgłaszać do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Przerażonych wizją jeżdżenia do szpitala na Wołoską ursynowian uspokajamy. W naszej dzielnicy, podobnie jak w całej Warszawie, wszystko zostaje po staremu. Oprócz SOR-ów w szpitalach, które weszły do nowej sieci, działają również wyznaczone przychodnie, w których można skorzystać z pomocy lekarza.

Na Ursynowie nocną i świąteczną opiekę lekarską prowadzi przychodnia przy ul. Romera 4.

- Wszystko działa tak jak dotychczas, nie zmieniają się godziny przyjęć. Numery telefonów też pozostają bez zmian - mówi dr Magdalena Fekete, wicedyrektorka SPZOZ Ursynów.

Przychodnia przy Romera wygrała realizuje opiekę nocną i świąteczną na podstawie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, a więc dla wszystkich ubezpieczonych porady lekarskie są bezpłatne.

Przypomnijmy, w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej się zapisał.

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomniał kiedy można korzystać z pomocy dyżurujących w nocy lub święta lekarza lub pielęgniarki:

Można to robić w przypadku:

  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Przypominamy kontakt telefoniczny do przychodni na Romera 4: (22) 643-04-97, (22) 641-72-80, (22) 643-04-99, 602 680 196.

Inne adresy w woj. mazowieckim, pod którymi uzyskamy pomoc nocną i świąteczną.

+ 12 głosów: 14 (86%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roma
16 dni temu 7
A co z planowanymi zabiegami w prywatnych szpitalach które miały umowy z NFZ. Czy to przepada i trzeba zapisywać się od nowa na Wołoskiej?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mm
20 dni temu ocena: 100%  6
Bardzo wazny i dobry artykul. Brawo.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gość_z_Ursynowa
21 dni temu 5
Czy to prawda, że przychodnia na Romera ma podpisany kontrakt tylko na 1 miesiąc?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Imielinczyk
21 dni temu ocena: 100%  4
Dobra decyzja, brak szpitala skazywałby każdego Ursynowianina potrzebującego pomiocy, w tym dzieci, na wycieczki do innych dzielnic.
odpowiedz oceń komentarz 5 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beti
21 dni temu ocena: 100%  3
Szkoda, że tak nie działa w innych dzielnicach, Dzisiaj matka z dwójką chorych dzieci była w kilku zamkniętych przychodniach, Szpitalu Bródnowskim, bo najbliżej mieszka na Targówku, ale nie przyjęli, bo nie ma pediatry, Pojechała do Szpila Bielańskiego, gidzie nie chcieli przyjąć, bo niby jest rejonizacja i z Targówka nie przyjmują. Dopiero po ostrej interwencji ojca dziecka i kłótni z lekarzem udało się. A do tej pory mieli przychodnie całodobowo obok domu.... jakiś koszmar
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karol
21 dni temu ocena: 69% 2
"dobra PiSowska zmiana" :(
~ obserwator
21 dni temu ocena: 36% 1
O NIEBO lepsza niż PełOwska była!