Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Najtańszy Internet domowy. Na co zwrócić uwagę?

› dzieci i rodzina 11 miesięcy temu    21.11.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjny

Wybór łącza internetowego do domu tylko pozornie jest prosty. Na nierozważnych klientów czeka bowiem wiele pułapek.

Przerywane rozmowy na Skype, filmy online, które ładują się przez kilkadziesiąt minut i lagi uniemożliwiające granie w gry online. Znasz te problemy? Ich przyczyną niemal zawsze okazuje się zbyt wolne łącze internetowe. Na szczęście dziś nie musisz się na to godzić, bo szybkie i stabilne łącze oferują właściwie wszyscy dostawcy. Przed wyborem konkretnej oferty warto jednak dobrze przemyśleć swoje oczekiwania, bo o podjęcie złej decyzji naprawdę nietrudno. O czym więc powinieneś pamiętać?

Internet mobilny czy stacjonarny?

Jeszcze do niedawna internet mobilny był synonimem wolnego i zawodnego łącza. Wszystko zmieniło się wraz z prowadzeniem technologii LTE, dzięki której nawet klienci, którzy nie mogą podłączyć się do szerokopasmowej sieci mają szansę na wygodne korzystanie z internetu. Trzeba jednak pamiętać, że większość ofert na Internet LTE posiada limit pobierania danych. Jeśli więc zależy nam na nielimitowanym dostępie do sieci przy zachowaniu dużej prędkości pobierania, lepszym rozwiązaniem będzie stacjonarny Internet szerokopasmowy. Jego użytkowników na pewno nie zaskoczy przerwana transmisja sportowa, problemy przy korzystaniu z VOD lub lag w kluczowym momencie rozgrywki online.

Jaki transfer?

Chciałoby się powiedzieć, że jak największy. Warto jednak pamiętać, że z większą szybkością łącza idzie w parze także wyższa cena, a nie każdy korzysta z usług, które wymagają maksymalnego przesyłu danych. Jeśli twoje internetowe zainteresowania ograniczają się do przeglądania stron, oglądania filmów online i wideorozmów, w zupełności wystarczy ci łącze oferujące transfer na poziomie kilkudziesięciu Mb/s. Miłośnicy gier MMO oraz streamingu lepiej jednak zrobią wybierając łącze z transferem powyżej 100 Mb/s oraz szybkością wysyłania 50-60 Mb/s. Wysoki transfer przyda się szczególnie, jeśli domowników jak i urządzeń korzystających z sieci jest więcej.

Uważaj na koszty

Wielu operatorów oprócz abonamentu nalicza dodatkowe opłaty – na przykład za instalację łącza lub użytkowanie modemu. Warto o tym pamiętać, bo dzięki niektórym ofertom możesz w prosty sposób ich uniknąć. Przykłady? Wybierając internet światłowodowy w Orange nie tylko nie zapłacisz ani grosza za instalację i modem, ale też, składając zamówienie przez internet, otrzymasz technologiczny gadżet (tablet lub nawigację GPS) za złotówkę.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bartek lis
11 miesięcy temu ocena: 100%  3
Miałem kiedyś w Sferii bo jak zaczynali to dawali za darmo, teraz do nich wróciłem, płacę za najmniejszy pakiet i jakoś to znoszę. Jak chcesz mieć jakość, to musisz za nią zapłacić... nie ma nic za darmo.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czodo
10 miesięcy temu 2
Oni byli kiedyś tylk w Warszawie i Siedlcach a teraz sa już w całej Polsce więc jak na polską firme to całkiem całkiem. Jak skońćzy mi się umowa tu gdzie jestem, to zerknę co mają.
~ StasioJasio
11 miesięcy temu 1
A jaki to operator w Polsce oferuje wysylanie z predkoscia 50/60mb.. Nawet najwieksze pakiety UPC Fiber 250 oferuja maxymalnie 20
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji