Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

"Moja obecność tutaj, to obowiązek". Ursynów uczcił powstańców VIDEO

› video 3 miesiące temu    1.08.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 3 ocen 0 / 0%
A A A
7 zdjęć fot. SK

Ursynów uczcił pamięć warszawskich powstańców. O 17:00 zabrzmiały syreny, w wielu miejscach dzielnicy wstrzymano ruch samochodowy. Przed ratuszem kilkudziesięciu mieszkańców w ciszy i skupieniu stało na baczność w hołdzie bohaterom. - Moja obecność tutaj była obowiązkowa - mówili nam młodzi ludzie.

Tuż przed godziną "W" na placyku przed ratuszem zabrzmiały powstańcze piosenki. Dziesiątki mieszkańców przyszły uczcić pamięć powstańców - tę ważną chwilę chcieli świętować z innymi.

- Moja obecność tutaj to obowiązek. Powstanie Warszawskie to jedno z najważniesjzych zrywów w naszej historii. Chciałem oddać hołd tym ludziom - mówił nam jeden z uczestników uroczystości.

- Po troszę obowiązek, po troszę duma z własnej historii, z ludzi, z których się wywodzę. To nic nacjonalistycznego, to czysta duma. Ta minuta to minimum, na które trzeba sobie pozwolić - dodawał inny.

O 17:00 zabrzmiały syreny. Policja i straż miejska zablokowały ruch w alei KEN. Wszyscy wyszli na środek skrzyżowania - w górze powiewały flagi biało-czerwone z symbolem powstańczej kotwicy, odpalono też race. W zorganizowaniu tej niezapomnianej chwili swój udział mieli ursynowscy harcerze.

- Chcieliśmy uczcić to święto razem z mieszkańcami. Powstanie jest dla nas bardzo ważne a powstańców cały czas podziwiamy - ich wiarę, dużą determinację, patriotyzm. Możemy się na nich ciągle wzorować - powiedziała jedna z harcerek.

VIDEO: Godzina "W" na Ursynowie

Przed ratuszem przy akompaniamencie powstańczej piosenki wciągnięto flagi - biało-czerwoną, powstańczą oraz warszawską. W uroczystościach obok mieszkańców uczestniczyli zastępcy burmistrza, szefowa Rady Dzielnicy oraz radni ursynowscy.

Grupki mieszkańców czciły pamięć powstańców także na Kabatach i przy bramie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Przy wciągniętej na maszt fladze państwowej, przed swoją remizą, hołd bohaterom oddali także ursynowscy strażacy. 

ZOBACZ FOTOGALERIĘ Z OBCHODÓW:

Ursynów oddał cześć powstańcom. Race i flagi w alei KEN. VIDEO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ szacuneczek
3 miesiące temu ocena: 33%  3
"Moja obecność tutaj była obowiązkowa" - powiedział popijając drinka z palemką na jednej z egipskich plaż pan burmistrz Ursynowa XD
odpowiedz oceń komentarz 2 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marcin
3 miesiące temu ocena: 50% 2
Niech tam zostanie, nie chcemy go więcej oglądać!
~ szacuneczek
3 miesiące temu ocena: 100% 1
Podzielam, mógłby zostać np. burmistrzem Hurghady :)