Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

MoCarna inauguracja sezonu kulturalnego. VIDEO

› bieżące ponad rok temu    19.09.2016
Sławek Kińczyk
komentarzy 2 ocen 4 / 100%
A A A
11 zdjęć fot. SK

Subtelny dowcip, najczęściej sytuacyjny, i... muzyka klasyczna. Czy taka mieszanka może porwać publiczność? Grupie MoCarta udało się to znakomicie. W poniedziałkowy wieczór kwartet porwał ursynowian.

Są znani z inteligentnych gagów i talentu muzycznego. Gruntownie wykształceni muzycy z dużym poczuciem humoru. To oni: skrzypek Filip Jaślar, mieszkający niegdyś na Ursynowie, drugi skrzypek - Michał Sikorski, wiolonczelista Bolek Błaszczyk i grający na altówce - Paweł Kowaluk. Czyli kwartet "Grupa MoCarta".

Z koncertami jeżdżą po całej Polsce, występują też za granicą. Wrażenia ze swoich wojaży - dowcipnie i z pomysłem - zaprezentowali ursynowskiej publiczności w swoim nowym programie "Ale CZAD! Czyli podróże Grupy MoCarta". Koncert wieńczył inaugurację sezonu kulturalnego 2016/2017.

W zapełnionej po brzegi największej sali Multikina muzycy opowiedzieli między innymi o Chinach, Francji, Kostaryce czy - jak się okazuje - egzotycznej... Republice Czeskiej. Utwory Mozarta, Bacha czy Chopina przeplatały się tu z kulturalnymi żartami. Nie zabrakło oczywiście MoCartowych evergreenów.

Gośćmi kwartetu w tej kulturalnej podróży po świecie były gwiazdy uczestniczące w niej dzięki wcześniej nagranym filmikom, odtwarzanym na dużym ekranie. Włodzimierz Korcz wykazał związek napisanej przez siebie muzyki popularnej z klasyką a Zbigniew Wodecki akompaniował kwartetowi na skrzypcach, jeżdżąc autem po zakorkowanej Warszawie. Na koncert zaprosił ambasador (a jakże!) Republiki Czadu. Jedynego chyba miejsca, w którym Grupy MoCarta jeszcze nie było...

Znakomity kontakt z publicznością, gadżety na scenie, wirtuozeria i talent muzyczny - to sprawiło, że brawa rozbrzmiewały bardzo długo. Na bis muzycy włączyli jednego z ursynowian w dowcip sytuacyjny. Po kolei śpiewali "O sole mio..." przekazując sobie partyturę. Gdy ta przeszła w ręce widza naprędce ubranego we frak, śmiechu było co nie miara. Mieszkaniec doskonale poradził sobie w roli Pavarottiego, za co został nagrodzony gromkimi brawami i płytą zespołu. 

- Jesteśmy na przekór dostojnej powadze sal koncertowych, na przekór nużącej codzienności życia muzyków, na przekór zaprzysięgłym melomanom i na przekór fanom rocka, rapu czy muzyki pop, którzy boją się klasyki jak ognia. Traktujemy naszą Matkę Muzykę z żartobliwą ironią i jesteśmy pewni, że się nie obrazi - często powtarzają muzycy z Grupy MoCarta. Na Ursynowie dowiedli, że mają rację!

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z KONCERTU GRUPY MOCARTA

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
 • Grupa MoCarta na Ursynowie
ilość zdjęć 11 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ alisterkabat
ponad rok temu 2
Mocarna to jest redaktorska niechlujność ;) Ludzie, poprawcie ten tytuł!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
ponad rok temu 1
Muzyka szatana!
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji