Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
B-1-POP-RADIO

Mikromaszyny z turbo mocą! Terenówki w akcji. VIDEO

› bieżące 2 miesiące temu    31.07.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 2 ocen 7 / 86%
A A A
Tamiya Toyota HiluxTamiya Toyota Hilux fot. RC Nennox

Sandra i Błażej od 4 lat bez reszty oddają się wspólnej pasji. Para z Ursynowa z zapałem zajmuje się RC, co w modelarstwie oznacza radio controlled. Pasjonaci w kolekcji mają już kilkanaście własnoręcznie złożonych modeli - auta, łódki, mini dron. Jak sami przyznają, ich celem jest zapisanie Polski na mapie RCkowego świata. 

Pierwszym modelem Sandry i Błażeja był HPI Racing Sprint 2 z budą Mustang RTR-X. Był to elektryczny onroad w skali 1:10. Nennox - ksywka Błażeja - dostał go na 30. urodziny. Tak narodziła się największa życiowa zajawka, która pochłonęła także Sandrę.

- Jeszcze w tym samym roku kupiłam swój pierwszy model - Axial Racing SCX10 Honcho. Następnego dnia, dosłownie, wspólnie nabyliśmy Axial Racing Wraith - wspomina Sandra Frej.

Już w marcu 2014 roku para zorganizowała pierwsze Warszawskie Spotkanie Weekendowe dla fanów modeli zdalnie sterowanych. - W skrócie można powiedzieć, że ekipa WSW to RC Maniacs from Poland, czyli najprościej rzecz ujmując - RC Maniacy - dodaje Sandra. 

Para działa w środowisku jako RC Nennox. Organizuje spotkania, skupia sympatyków i kolekcjonerów modeli. Ich profil na Instagramie śledzi ponad 10 tys. osób - jest jednym z najpopularniejszych na świecie w tej kategorii. Trenują w rejonie Górki Kazurki, którą chwalą sobie jako doskonałe miejsce do testowania swoich maszyn.

Sandra i Błażej mają kontakt z RC maniakami z każdego zakątka globu, m.in. z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Włoch, Szwajcarii, Słowenii czy Chin i Malezji. Poza tym są kierowcami w dwóch teamach - Atees Hobbies z Chin i CBE RC Fab ze Stanów.

- Jeździmy na zagraniczne edycje największej imprezy przeprawowej RC, czyli RECON G6 we Włoszech i w Austrii. Byliśmy tam dwukrotnie, zostaliśmy też wybrani kierowcami dnia w dwóch klasach - mówi Błażej.

W tym roku RC Nennox organizuje pierwszą, polską edycję tej imprezy. Ta odbędzie się już we wrześniu w Bałtowie.

ZOBACZ VIDEO: Micromachines na Ursynowie

+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AD
2 miesiące temu ocena: 50%  2
amazing!!!
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
2 miesiące temu ocena: 67%  1
niesamowite!!!
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji