Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Masz zbędne rzeczy? Nie wyrzucaj! Przyjmie je sklep charytatywny

› bieżące 2 miesiące temu    29.08.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 12 / 75%
A A A
 fot. pixabay.com

Przeprowadzka, remont, wietrzenie szaf a może gruntowne sprzątanie? Zdarza się, że nie potrzebujemy już pewnych mebli czy przedmiotów domowych. Czy mamy je wyrzucać? Nie, lepiej wesprzeć sklep charytatywny - przyjmą rzeczy używane, przyjadą po gabaryty. Wszystko z misją pomocy potrzebującym.

Rzeczy używane, z których przestajemy korzystać, często trafiają na śmietnik. Marnują się a mogłyby posłużyć innym. Sklepowisko, czyli sklep charytatywny Fundacji "Siłą Rzeczy", chętnie przyjmie wszelkie przedmioty, z których korzysta się w codziennym domowym funkcjonowaniu. Meble, sprzęty AGD i RTV, ubrania, książki, zabawki, zastawy itp. Pamiętajmy jednak, że jest jeden warunek - rzeczy używane, ale nie zużyte, a ubrania muszą być uprane.

Zasadą działania sklepu jest przyjmowanie darów a po ich posortowaniu i ewentualnych drobnych naprawach , ich sprzedawanie w przystępnych cenach. Zysk, pozostały po opłaceniu kosztów, przeznaczony jest na realizację celów statutowych Fundacji.

- Zysk ze sprzedaży przedmiotów jest przeznaczony na pomoc ludziom, którzy są w trudnej sytuacji życiowej. Przyjmujemy wszystko, z czego da się jeszcze korzystać. Chodzi też o to, żeby nie produkować nowych rzeczy, skoro można używać tych, które już istnieją - mówi Iwona Malicka, kierownik sklepu charytatywnego.

Małe rzeczy trzeba dowieźć do sklepu przy Bazyliańskiej 1 na Bródnie. Duże przedmioty, takie jak meble czy sprzęt elektroniczny, Sklepowisko odbiera samodzielnie i nie pobiera za to żadnych opłat. Wystarczy zadzwonić pod numer: 507 111 927 lub wysłać maila: sklepowisko.warszawa@gmail.com.

Fundacja "Siłą Rzeczy" pomaga ludziom zagrożonym wykluczeniem społecznym oraz aktywizacja osób starszych. Troszczy się o osoby w trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej. Poprzez sklepowisko fundacja popularyzacje też zasadę 3R - Reduce, Reuse, Recycle (po polsku 3U - Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj).

+ 9 głosów: 12 (75%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roma Łojewska
2 miesiące temu ocena: 100%  5
Stowarzyszenie Społeczników Ariadna na Ursynowie prowadzi podobną działalność, jednak nie sprzedaje a rozdaje te rzeczy potrzebującym.
odpowiedz oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jana
2 miesiące temu ocena: 100% 4
Proszę podać adres gdzie można przekazać ubrania
~ Roma Łojewska
2 miesiące temu ocena: 100% 3
Stowarzyszenie Społeczników Ariadna ul. Warchalowskiego 6 tel.601 90 50 30
~ obserwator
2 miesiące temu ocena: 100% 2
Jeszcze piękniej, tak powinno być.
~ Obserwator
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Świetna sprawa grzechem byłoby było nie wziąć udziału bo przecież każdy ma coś na zbyciu.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji