Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Leśna strona Warszawy. Super piknik edukacyjny w Lesie Kabackim FOTO

› dzieci i rodzina 5 miesięcy temu    25.06.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
15 zdjęćPokaz karmienia jastrzębiaPokaz karmienia jastrzębia fot. AR

To był jeden z najatrakcyjniejszych pikników na Ursynowie! W sobotę dzieci i dorośli mogli poznać leśną stronę Warszawy. W Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Lesie Kabackim były zapierające dech pokazy i mnóstwo ciekawych wystaw edukacyjnych.

Lasy Miejskie robią wiele, by edukacja przyrodnicza w stolicy stała na wysokim poziomie. Przekonać się można było o tym podczas sobotniego pikniku dla dzieci i dorosłych. W sąsiedztwie Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej na wszystkich czekała moc atrakcji - głównie praktycznych, wciągających odbiorcę w interakcję.

Były pokazy karmienia jastrzębi oraz sów, ogromną popularnością cieszyło się podglądanie kleszczy pod mikroskopem. To temat na czasie, bo w Lesie Kabackim tych pajęczaków jest bardzo dużo a 40% z nich jest zarażona borelizą.

- Są okropne! - brzydzi się pani Joanna, spoglądająca znad mikroskopu, pod którym widać opitego kleszcza . - Ale przynajmniej dowiedziałam się, jak fachowo go wyciągnąć - dodaje.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyło się stoisko Służby Celnej, która pokazywała w jaki sposób psy służbowe wykrywają niedozwolone substancje w bagażach pasażerów. Można było też dotknąć skóry cennych gadów, pochodzących z prób przemytniczych.

Atrakcjami pikniku były także: stoisko bartnicze pokazujące życie pszczół i sposób działania dymarki, dzika kuchnia, gdzie można było spróbować zupy z pokrzywami. Dzieci były zadowolone z pobytu w namiocie "leśnego szpitala", gdzie trwały "zabiegi" i "operacje" zwierząt a pracownicy centrum rehabilitacji zwierząt opowiadali o tym, jak zwierzaki dochodzą do siebie po wypadkach z udziałem człowieka.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z PIKNIKU:

Leśna strona Warszawy
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!