Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BUDLEX-Roentgena-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Kolejna udana zbiórka ursynowian. Piotrek dostanie swój upragniony wózek!

› bieżące 18 dni temu    5.10.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. archiwum rodzinne

15-letni uczeń gimnazjum przy Lokajskiego dzięki zaangażowaniu ursynowian dostanie nowy wózek. W ciągu kilku dni zebrano ponad 50 tysięcy złotych, które wystarczą na zakup upragnionefo przez chłopca elektrycznego wózka.

Piotr Zubik cierpi na dystrofię mięśniową Duchenne'a. To choroba genetyczna, która powoli, lecz nieustannie, atakuje mięśnie. 15-latek z Kabat nie może chodzić i do tej pory porusza się na zwykłym wózku inwalidzkim. 

- To ogromne utrudnienie. W tym wózku koła stale się blokują, na trudniejszym podłożu jazda jest niemożliwa bez czyjejś pomocy. Wózek elektryczny zapewni Piotrowi komfort ruchu - mówi Mariusz Zubik, tata gimnazjalisty.

Rodzice Piotra nie byli w stanie wyłożyć 50 tys. złotych - tyle kosztuje nowy wózek elektryczny. Zbiórka na ten cel ruszyła 27 września, a już wczoraj udało się uzbierać całą sumę.

- Nie mogę uwierzyć, że wszystko potoczyło się tak błyskawicznie. Jesteśmy wdzięczni i wzruszeni! - dodaje pan Mariusz.

Zbiórka nie udałaby się bez pomocy szkoły, rady rodziców z SP 340 oraz mieszkańców Ursynowa, którzy przekazywali sobie nawzajem informację o akcji. 

Nowy wózek trafi do Piotra w ciągu miesiąca. Nowy sprzęt pozwoli chłopcu na większą samodzielność i wygodę w poruszaniu się.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!