Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

Kiedyś IKEA, później Marcpol a teraz... Intermarche. Pierwsze w Warszawie

› bieżące 4 miesiące temu    5.06.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 6 ocen 9 / 100%
A A A
 fot. KT

Kiedyś pierwszy sklep Ikea, dziś pierwszy sklep sieci Intermarche. W pawilonie na Bacewiczówny przy Metrze Stokłosy powstaje nowy sklep spożywczo-przemysłowy - od sierpnia lub września. Remont rozpoczęto pod koniec maja - właśnie trwa. To będzie pierwsza placówka sieci w stolicy.

Pawilon po MarcPolu stoi pusty od zeszłego roku, od kiedy sieć zbankrutowała i została zmuszona do wycofania się z trzech ursynowskich lokalizacji. Szukanie nowego najemcy ciągnęło się miesiącami i zakończyło się pomyślnie dopiero w marcu tego roku.

- Zarząd spółdzielni zawarł umowę najmu pawilonu wolnostojącego przy ul. Bacewiczówny 8 ze spółką SCA PR Polska. Ma tam być sklep "Intermarche" - mówi Krzysztof Berliński, prezes SBM "Stokłosy".

To będzie pierwszy sklep tej sieci nie tylko na Ursynowie, ale i w całej Warszawie. Jak udało nam się dowiedzieć, umowa między spółdzielnią a spółką jest długoterminowa.

- To standardowa umowa długoterminowa. Nie mogę powiedzieć więcej. W żaden sposób nie koliduje to z planami zabudowy tego terenu w przyszłości - dodaje prezes Berliński. Powstający plan miejscowy przewiduje w tym miejscu  wieżowiec, podobny do tych, które stoją na pozostałych rogach alei KEN i przecznicy. Ale jego budowa to śpiewka przyszłości.

Przez kilka lat w nadgryzionym zębem czasu pawilonie będzie działał supermarket. Dlaczego dopiero teraz? Poprzedni najemca - MarcPol - nie rozwiązał umowy na dostawę energii elektrycznej. Stąd, według spółdzielni, wziął się ponad rok zastoju i pustostanu przy Metrze Stokłosy.

Spółdzielnia przewiduje, że prace wykończeniowe zakończą się do 15 sierpnia. Sklep zostanie otwarty najpóźniej w połowie września. Optymistyczny wariant to start nowej placówki jeszcze w sierpniu. 

Intermarche to francuska sieć franczyzowych hipermarketów spożywczo-przemysłowych. Sklep stanie się więc konkurentem innych sieci a tych na Ursynowie nie brakuje. W dzielnicy jest sporo placówek Biedronki, Lidla, Top Marketu, Carrefour i Mokpolu.

W pawilonie przy Bacewiczówny znajdował się niegdyś pierwszy w Warszawie sklep Ikea. Zobaczcie stare zdjęcia tego obiektu - źródło: Ikea.

 

+ 9 głosów: 9 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Robert
4 miesiące temu ocena: 50%  6
Bardzo dobrze że Marc Pol na Bacewiczówny 8 został zlikwidowany obsługa była w nim fatalna mieli klienta za nic. Mam nadzieję że Inter Marche będzie lepszy niż Marc Pol będzie w nim lepsza obsługa i niższe ceny.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polak
4 miesiące temu ocena: 33%  5
Bardzo dobrze że Marc Pol na Bacewiczówny 8 został zlikwidowany. Obsługa w tym sklepie była fatalna mieli klienta za nic, więc nie ma po czym płakać. Bardzo dobrze by było żeby ten pawilon wyburzono i w tym właśnie miejscu na Bacewiczówny 8 został pobudowany nowy bo Intermache zasługuje na coś lepszego.
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Surowiecki
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Jako że wiolinowy pasaż padł - proponuje wyburzenie tego obrzydliwego terenu i postawienie nowego Lidla/intermarche/jakiegokolwiek normalnego sklepu przy Wiolinowej. Obecny top market to jakiś żart
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Albert Rubin
4 miesiące temu ocena: 56%  3
Nie lepiej tam ulokować było biuro spółdzielni a ten obrzydliwy blaszany potworek wyburzyć i postawić biurowiec?
odpowiedz oceń komentarz 10 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
4 miesiące temu ocena: 64%  2
To fajnie!
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sąsiadka
4 miesiące temu ocena: 75%  1
Ikea mogłaby wrócić :)
odpowiedz oceń komentarz 15 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji