Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

KABATY: Kolejna odlotowa... klatka schodowa! VIDEO

› budownictwo mieszkaniowe 6 miesięcy temu    17.04.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 6 ocen 6 / 67%
A A A
6 zdjęć fot. KT

Bory, zagajniki a wśród nich przechadzające się jelenie i latające ptaki. Jasne, pastelowe kolory, które dla wzmocnienia efektu łamane są czernią i cieniowaniem. Klatki schodowe na Kabatach zmieniły się nie do poznania! A wszystko za sprawą artysty malarza - Dominika Kowalczyka.

Spółdzielnia mieszkaniowa PBM Warszawa-Południe postanowiła ożywić klatki schodowe w bloku przy ul. Ekologicznej 15. Zadania podjął się Dominik Kowalczyk - artysta-malarz, który w ursynowskim bloku postanowił "zasadzić" lasy. Kilka miesięcy temu pomalował już jedną klatkę. Teraz maluje kolejną.

- Projekt zaakceptowali mieszkańcy. Zaczęliśmy od klatki nr 7. Później ruszyliśmy z kolejnymi. Zastosowanie perspektywy i łagodnych przejść między kolorami powoduje, że klatki wyglądają na większe - mówi Dominik.

W kolejnych klatkach pojawiły się motywy z drzewami i leśnym runem. Gdzieniegdzie na życzenie mieszkańców Dominik domalował zwierzęta - ptaki, sowy i jelenie.

VIDEO: Kolejna odlotowa klatka schodowa na Ursynowie

Wymalowanie jednej klatki trwa kilkanaście dni. Artysta pracuje w siedmioosobowej grupie. Mieszkańcy chętnie podglądają jak powstają niecodzienne malowidła i... cieszą się, że ich klatka będzie ładna i oryginalna. 

Przy ul. Ekologicznej 15 prace dobiegają już końca - właśnie malowana jest siódma klatka. Dominik dzięki swojemu pomysłowi i - co tu dużo kryć - odwadze spółdzielni mieszkaniowej z Kabat, stał się słynny w całej Polsce. Są już zamówienia na ozdobienie kolejnych klatek i bloków ze spółdzielni w Poznaniu, Wrocławiu i Warszawie. Artysta chetnie wróci też na Ursynów, gdzie szarych i zaniedbanych klatek schodowych wciąż jest bardzo dużo.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ: Tak powstaje "leśna" klatka schodowa na Kabatach

Gęste lasy i dzika zwierzyna na... klatkach schodowych! VIDEO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Złota
6 miesięcy temu 6
Już wchodzenie po schodach nie będzie udręką, kiedy będzie można oglądać malowidła, które są tak różnorodne, że się nie nudzą! Pomysł uniwersalny a zarazem oryginalny.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kalarep
6 miesięcy temu ocena: 83%  5
Gratuluję świetnego, świeżego pomysłu i... odwagi. Bo w Polsce zaraz się znajdą nieudacznicy, którym się rodzaj drzewa nie spodoba, a innym gatunek parzystokopytnego i zaczną kwękać i smęcić. Ale na pohybel zakompleksionym nieudacznikom, niech wokół nas będzie coraz ciekawiej i mniej szaro. Brawa dla artystów, brawa dla spółdzielni.
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkanka
6 miesięcy temu 4
Brawa!
~ Mieszkanka
6 miesięcy temu ocena: 100%  3
Można i tak, kwestia gustu.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ J
6 miesięcy temu ocena: 100%  2
Pozdrawiam uroczą Panią, malującą na drabinie :)
odpowiedz oceń komentarz 4 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ M.
6 miesięcy temu ocena: 50%  1
I jeleń na rykowisku... bieda i kicz. Kto na to pozwala?? I jeszcze moze moze na zewnatz jakiß mural do kompletu. Będzie "pięknie".
odpowiedz oceń komentarz 3 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji