Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

Jędrek leci do USA. 2 mln zł zebrane w 3 dni! RODZICE DZIĘKUJĄ

› bieżące 28 dni temu    22.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 4 ocen 8 / 100%
A A A
4-letni Jędrek Hennig już we wtorek leci do Stanów Zjednoczonych na leczenie4-letni Jędrek Hennig już we wtorek leci do Stanów Zjednoczonych na leczenie fot. Rodzice Jędrka

4-letni Jędrek z Ursynowa podbił serca mieszkańców stolicy i całej Polski. Chory na nowotwór chłopiec już we wtorek leci do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpocznie półroczne leczenie. Internetowa zbiórka pieniędzy przerosła najsmielsze oczekiwania. Dwa miliony złotych potrzebne na leczenie chłopca zebrano w zaledwie trzy dni.

Joanna i Paweł Hennigowie, mieszkańcy Ursynowa i rodzice Jędrka, walczą o życie syna odkąd usłyszeli dramatyczną diagnozę - złośliwy nowotwór splotu naczyniówkowego. Niedawno stanęli przed kolejnym wyzwaniem - leczenie w Polsce jest niemożliwe, a za granicą kosztuje 2 miliony złotych. Rodzice nie dysponują tak ogromnym kapitałem, dlatego zdecydowali się na przeprowadzenie zbiórki w sieci.

- Jestem wielce poruszona reakcją na nasz apel. To jest tak ogromna suma, że nawet nie umiem jej sobie wyobrazić!  Bardzo wszystkim dziękujemy! Jędrek z tatą wylatuje do Stanów już we wtorek. Oswajamy go z sytuacją, z pewnością ucieszy się na podróż samolotem, ale wiem też, że będzie bardzo tęsknił za mną i za bratem - mówi Joanna Hennig, mama Jędrka.

Chłopiec będzie leczony w Nationwide Childrens Hospital w Ohio. Tam zajmie się nim światowej klasy specjalista-neuronkolog. Leczenie potrwa ok. pół roku. Wszystko zależy od tego, jak na terpaię zareaguje zmęczony organizm 4-latka. 

- Jędruś przez 1,5 roku brał chemię. Jego organizm jest wyeksploatowany i może potrzebować więcej czasu na regenerację - opowiada Joanna Hennig.

Chłopiec właśnie jest po punkcji lędźwiowej. To nieprzyjemne badanie, po którym musiał długo leżeć. Był dzielny i już dziś wraca do domu. Przed nim 3 dni w domu w troskliwym otoczeniu najbliższych. - Teraz wyłączamy telefony i Internet, żeby w spokoju nacieszyć się sobą - dodaje pani Joanna.

Cała rodzina gorąco dziękuje za wsparcie, jakiego doświadczyła podczas zbiórki. Trzymamy kciuki za lot i leczenia Jędrka. Zbiórka pieniędzy trwa do końca września - choć zebrano już zaplanowaną sumę, to każda dodatkowa kwota będzie ważnym wsparciem na przyszłą rehabilitację. Wpłaty można dokonać tutaj.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AZX
28 dni temu ocena: 100%  4
@redakcja - czekamy na dalsze informacje o stanie zdrowia Jędrusia! Oby było tylko lepiej.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iwona G
28 dni temu ocena: 100%  3
Trzymajcie sie;))) Leccie I wracajcie ze zdrowym dzieckiem;))) ciesze is ,ze dolozylam cegielke do tego;)) Powodzenia, wiary I szczescia zycze;))
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mamiszon
28 dni temu ocena: 100%  2
Wysłałam 3 sms-y a cieszę się jakbym wygrała coś niesamowitego. A to wygrał Jedruś. Lećcie i wracajcie zdrowi!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam
28 dni temu ocena: 100%  1
To taka chwila kiedy czuje radość, ze potrafimy działać razem!
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji