Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Jazz w Białym Domu. Wybitni muzycy w magicznym miejscu! WYGRAJ BILETY

› zapowiedzi ponad rok temu    29.05.2016
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 7 / 86%
A A A
 fot. mat. organizatora

Wybitny wokalista greckiego pochodzenia Jorgos Skolias w towarzystwie jazzowej grupy Oleś Brothers - jednej z najlepszych sekcji rytmicznych polskiego jazzu. To połączenie gwarantuje niesamowite przeżycia! W sobotę 4 czerwca w Białym Domu w Uzdrowisku Konstancin Zdrój rusza cykl koncertów z najwyższej półki. Mamy dla Was bilety!

Do Białego Domu - magicznego miejsca na terenie Uzdrowiska Konstancin Zdrój - po 60 lat wraca muzyka. Podczas czterech wieczorów będzie można posłuchać wybitnych twórców sceny jazzowej. 

Cykl startuje już w najbliższą sobotę 4 czerwca, "z wysokiego C". Przed publicznością wystąpi grupa "Sephardix" czyli Jorgos Skolias i Oleś Brothers. To muzyczna podróż przez stulecia, z wątkami judeo-hiszpańskimi, berberyjskimi, bałkańskimi, marokańskimi, arabsko-andaluzyjskiimi, czy wreszcie greckimi. Sam Jorgos Skolias to jeden z najświetniejszych śpiewaków polskiej sceny muzycznej.

- Choć jest wielką gwiazdą, to nieustannie poszukuje nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale również coraz to nowszych inspiracji zarówno w bluesie, jazzie, rocku, jak i w etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii - mówi Barbara Mazur, dyrektor konstancińskiego "Białego Domu".

Skolias opanował technikę śpiewania harmonicznego (równoległe prowadzenie trzech głosów), nazywanego również gardłowym. Śpiew gardłowy to sztuka tworzenia harmonicznych dźwięków razem z tonem bazowym, dając złudzenie wydawania kilku dźwięków jednocześnie. Uprawiana w wielu zakątkach świata, jednak znana głównie z Tuwy, kraju leżącego na południu Syberii, tuż ponad Mongolią.

Z kolei bracia Marcin Oleś (kontrabasista) i Bartłomiej Oleś (perkusista) od ponad piętnastu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn Jazz Zeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych.

Już w najbliższą sobotę na niezwykłe spotkanie muzyczne z Jorgosem Skoliasem i Oles Brothers zaprasza konstanciński "Biały Dom" zlokalizowany w Uzdrowisku Konstancin Zdrój - przy ul. Mostowej 5.

Muzycy zagrają utwory z płyty "Sephardix" prezentującą klimatyczną fuzję muzyki żydowskiej przełomu XIX i XX wieku, jazzu, metafizycznych wokaliz rodem z Azji i instrumentalnej wirtuozerii pełnej kulturowych odniesień do wielowątkowości śródziemnomorskiej kultury. Wydany w 2013 roku materiał został okrzyknięty najciekawszą płytą z muzyką etniczną wydaną w Polsce.

Bilety na to niezwykłe wydarzenie muzyczne, które jest nie lada atrakcją dla fanów jazzu i etno z Ursynowa można nabyć już teraz na platformach: e-Bilet, Eventim, Evenea, Biletomat, Ticketpro, KupBilecik.pl oraz przed koncertem - w Białym Domu.

UWAGA KONKURS!

Mamy dla Was dwa podwójne bilety na ten koncert! Dostaną je dwie osoby, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie: Jak się nazywał zespół, którego siedzibą w latach 50-tych XX wieku był Biały Dom w Konstancinie. Wyślij swoje zgłoszenie na: konkurs@haloursynow.pl. W mailu trzeba koniecznie podać swoje imię i nazwisko oraz nr telefonu komórkowego. Na odpowiedzi czekamy do 3 czerwca do godz. 12:00. Ze zwycięzcami skontaktujemy się mailowo.

+ 6 głosów: 7 (86%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Beet
ponad rok temu 1
Mam nadzieję , że zagrają nową płytę, http://www.jazzarium.pl/przecz...
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji