Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

Japońskie przygody ursynowskiego judoki. Tajfun i mini autobusy. FOTO

› bieżące 20 dni temu    1.10.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
7 zdjęć fot. Artur Gorzelak

Artur Gorzelak, judoka z Ursynowa, przemierza Japonię na rowerze szlakiem tamtejszych szkół tradycyjnej sztuki walki. Do tej pory przejechał ponad 1,6 tys. km, ćwiczył w kilkunastu dojo, widział tajfun z bliska i podróżował mini autobusem. Każdy dzień jest przygodą!

Ursynowski judoka wyruszył w rowerową podróż po Japonii wraz z początkiem września. Zaplanowana trasa, której finisz znajduje się w koreańskim Seulu, pokonywana jest zgodnie z planem. Artur dociera do kolejnych przystanków trasy, gdzie poznaje mistrzów i adeptów judo. Gość z Europy przyjmowany jest z szacunkiem i zainteresowaniem. Japończycy są pod wrażeniem jego pomysłu - chętnie się fotografują i podpisują na fladze Polski, którą Artur zabrał ze sobą. 

- Pływałem kajakiem, promem, jeździłem pociągami lokalnymi i Shinkanzenem, korzystałem z metra, latałem samolotem na krajowych trasach, biegałem, jeździłem na rowerze - opowiada Artur Gorzelak.

Ursynowianin mówi, że jazda japońskimi autobusami była ciekawym doświadczeniem. Wszystkie siedzenia są wyposażone w daszki, które izolują pasażerów. W efekcie fotele wyglądają jak rzędy wózków dziecięcych. Poza tym Artur twierdzi, że dla człowieka z Europy może to być dość "niewygodne" przeżycie.

Poza tym Artur opowiada sporo o rowerowych obserwacjach na japońskich szlakach. Przy ścieżkach spotkamy specjalne wieszaki, które wymyślono w trosce o drogie, karbonowe ramy. Rowerzyści muszą też uiszczać specjalne opłaty za przejazdy tunelami i mostami.

W miejscowości Nagoya Artur doświadczył uderzenia tajfunu. Przyznaje, że nabrał szacunku do tak silnego żywiołu. Na szczęście judoka jest bezpieczny i kontynuuje podróż. Teraz wybiera się do Tokio, stamtąd ruszy do koreańskiego Seulu, w którym zakończy swój trip. Na początku października będzie już w Polsce. I z chęcią opowie o swoich wrażeniach ursynowianom.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PODRÓŻY ARTURA PO JAPONII:

Rowerem przez Japonię. Judoka z Ursynowa
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elo
20 dni temu 1
Witaj przygodo, tak trzymaj.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji