Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Intermarché na Ursynowie. Otwarcie już w czwartek!

› bieżące 2 miesiące temu    5.09.2017
Redakcja haloursynow.pl
komentarzy 1 ocen 6 / 83%
A A A
 fot. Intermarche

Pierwszy sklep Intermarché w Warszawie – przy ul. Bacewiczówny 8 – rozpocznie oficjalnie działalność już za dwa dni. Inwestycja tej sieci spożywczej przyniesie regionowi wiele korzyści, w tym ok. 40 nowych miejsc pracy oraz dodatkowe dochody do budżetu miasta z podatków (w związku z bezpośrednią rejestracją punktu sprzedaży w Warszawie).

- Bardzo się cieszę, że stanę się częścią tego wyjątkowego miasta, jakim jest Warszawa. Pragnę, jak najlepiej odpowiadać na potrzeby mieszkańców Ursynowa, oferując im świeże i smaczne produkty, takie jak wędliny z własnej wędzarni, czy pieczywo wypiekane na miejscu. Mam również nadzieję na nawiązanie długotrwałych relacji z lokalnymi dostawcami - mówi Witold Tumielewicz, właściciel supermarketu Intermarché w Warszawie.

Tumielewicz zamierza także aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym miasta, wspierając w szczególności mieszkańców Ursynowa m.in. poprzez udział w kampaniach realizowanych przez Grupę i Fundację Muszkieterów.

- Fundacja Muszkieterów pomaga osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej i materialnej, przede wszystkim dzieciom. Chcę  być jak najbliżej mieszkańców miasta, które jest także moim domem, dlatego z pewnością będę wspierał swoich sąsiadów m.in. poprzez udział w akcjach Fundacji oraz Grupy Muszkieterów - dodaje Witold Tumielewicz.

NAJWAŻNIEJSZE AKCJE PROSPOŁECZNE FUNDACJI I GRUPY MUSZKIETERÓW

Wakacje z Muszkieterami - ta kampania Fundacji Muszkieterów, która została zainicjowana w 2016 r. i jest odpowiedzią na niepokojące wyniki raportu GUS „Dochody i warunki życia ludności w Polsce”, które mówią, że 50% dzieci z polskich rodzin nie wyjeżdża na wakacje poza miejsce zamieszkania. Muszkieterowie postanowili zmierzyć się z tym problemem społecznym, poprzez zorganizowanie wypoczynku dla niemal 1000 dzieci w wieku 8-12 lat z całej Polski, z rodzin niezamożnych, a także dla dzieci przebywających w ośrodkach opiekuńczych, które osiągnęły dobre wyniki w nauce. Na sfinansowanie kolonii dla dzieci tylko w 2016 r. Fundacja przekazała blisko 1 400 000 zł.

Place Zabaw Muszkieterowie – założeniem prowadzonej od 2008 roku kampanii Fundacji Muszkieterów jest stworzenie bezpiecznych, nowoczesnych i kolorowych placów zabaw, których w Polsce wciąż brakuje. Muszkieterowie pokrywają koszty zakupu oraz montażu zestawów zabawowych dla każdego z placów zabaw. Akcja prowadzona jest przy wsparciu władz lokalnych, które wyznaczają i przygotowują teren, na którym budowane są place zabaw. Od początku kampanii Muszkieterowie ufundowali ponad 130 placów zabaw.

Zbieramy krew dla Polski – to ogólnopolska kampania zainicjowana w 2008 roku przez Muszkieterów i prowadzona we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem. Inicjatywa Grupy stanowi odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie polskich szpitali, które borykają się z brakiem krwi. Celem przewodnim kampanii jest zatem podnoszenie świadomości oraz zachęcanie Polaków do honorowego krwiodawstwa. Krew można oddawać w specjalnych ambulansach RCKiK, które każdego roku pojawiają się na parkingach supermarketów Intermarché i Bricomarché. W ciągu dziewięciu lat trwania kampanii organizatorom udało się zebrać blisko 13 600 litrów krwi, którą oddało ponad 40 200 osób.

Zbiórki Żywności – Grupa Muszkieterów włącza się w walkę z niedożywieniem w Polsce, wspierając od kilku lat Banki Żywności i organizując na terenie supermarketów Intermarché zbiórki produktów spożywczych. W 2016 roku w sklepach Intermarché odbyły się aż trzy takie akcje: Wielkanocna Zbiórka Żywności, Podziel się Posiłkiem oraz Świąteczna Zbiórka Żywności. Łącznie Intermarché udało się w nich zebrać prawie 30 ton żywności.

Inicjatywy społeczne Grupy Muszkieterów regularnie pojawiają się jako przykłady dobrych praktyk w corocznym „Raporcie Odpowiedzialny Biznes w Polsce”, przygotowywanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

(mat. promocyjny)

+ 5 głosów: 6 (83%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ trix
2 miesiące temu ocena: 67%  1
Choć to oczywiście materiał promocyjny, to duży plus dla Intermarche że postanowił skupić się w nim na prospołecznych elementach swojej działalności a nie na zachwalaniu produktów. Szanuję to :)
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji