Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-AuchanUrsynow-od-10-09-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Festiwal wolontariatu. Ursynowskie organizacje zapraszają! FOTO

› bieżące 2 miesiące temu    9.09.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 4 ocen 6 / 100%
A A A
33 zdjęćWśród ursynowskich wolontariuszy nie brakuje dzieci!Wśród ursynowskich wolontariuszy nie brakuje dzieci! fot. KT

Kilkanaście fundacji i organizacji pozarządowych zaprezentowało się na II Ursynowskim Festiwalu Wolontariatu. Mieszkańcy dowiedzieli się, jak i dlaczego warto pomagać i angażować się w pracę na rzecz lokalnej społeczności.

Pomysłodawcy Festiwalu Wolontariatu przyznają, że najbardziej zależy im na bezpośrednim spotkaniu z mieszkańcami. To najlepsza okazja, żeby zaprezentować ofertę dzielnicowych organizacji pozarządowych. Te działają na wielu płaszczyznach - wspierają seniorów, dzieci, rozbite rodziny czy ludzi ciężko chorych.

- Chcemy przede wszystkim pokazać, co robią organizacje - dzięki temu mieszkańcy chętniej zostają wolontariuszami. Jest punkt informacyjny, żeby każdy mógł wybrać miejsce dla siebie. Oferta jest bardzo zróżnicowana, chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania - tłumaczy Roma Łojewska, współorganizatorka II Festiwalu Wolontariatu.

Na boiskach przy Koncertowej rozstawiono namioty. Stanowiska obsługiwali wolontariusze, którzy opowiadali, jak w praktyce wygląda bezinteresowna praca na rzecz tych, którym z różnych powodów jest w życiu trudniej.

- Realizujemy na Ursynowie projekt "Przestrzeń dla rodziny". To połączenie warsztatów psychologicznych i wykładów dla rodziców z zabawami dla dzieci, więc zajęcia dla całej rodziny. Dziś chcemy go promować. Oprócz tego szukamy wolontariuszy do drobnych prac biurowych - mówią Ania Przybyszewska i Asia Grudowska z Fundacji Manzana.

Dzieci dostały specjalne arkusze, które miały miejsca na 16 pieczątek. Otrzymywało się je przy stoiskach po wykonaniu określonych zadań. Te były różnorodne - od kolorowanek i lepienia z masy solnej po grę w bule. W pełni uzupełniony arkusz upoważniał do odbioru nagród-niespodzianek w punkcie informacyjnym. 

Duże zainteresowanie wzbudził pokaz i wspólny trening capoeiry. To brazylijska sztuka walki oparta na rytmice i płynności ruchów - porównuje się ją do tańca. Organizatorzy przygotowali też warsztaty rękodzieła, zabawy z chustą animacyjną i zgłębianie tajników wielogłosowego śpiewu. Gwiazdą festiwalu był 4-letni pies, który właśnie przechodzi szkolenie ratownicze. Goście byli zachwyceni jego błyskawicznymi reakcjami na komendy. 

Po dzisiejszym festiwalu, ursynowskie stowarzyszenia i fundacje liczą, że w ich szeregach pojawią się nowi wolontariusze. - Mogłoby być więcej osób, ale pogoda jest ładna i trzeba ludzi zrozumieć, korzystają. My dalej robimy swoje a każda pomoc jest zawsze mile widziana! - dodaje Roma Łojewska.

Festiwal wolontariatu. Zabawa i inspirowanie mieszkańców. FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Roma Łojewska
2 miesiące temu ocena: 100%  4
Sprostowanie: To głównie Ela Kamińska i Iwonka Janowska przygotowywały to wydarzenie . Ja w poprzedniej edycji (pierwszej, inicjacyjnej) miałam swój udział. ! :-)
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kok
2 miesiące temu ocena: 100%  3
było łatwiej się tam pojawić, gdybyście napisali taki artykuł kilka dni przed...
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elo
2 miesiące temu 2
Kto ludziom chce pomagać ten na próżno traci czas-usłyszałam gdzieś takie hasło, oby było one jak najdłużej w naszej rzeczywistości niepopularne.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Myszka
2 miesiące temu 1
Każda pomoc na wagę złota.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji