Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
B-1-POP-RADIO

Egzotyczne rytmy, czyli wakacyjne warsztaty bębniarskie. FOTO

› bieżące 4 miesiące temu    12.07.2017
Kuba Turowicz
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
6 zdjęć fot. KT

Urodził się w Konakry, stolicy Gwinei. Na bębnach gra odkąd skończył 11 lat. Współpracował z baletami, stworzył niezależny zespół Tourekounda. Prowadził warsztaty dla perkusistów z Francji, Belgii, Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Polski. Gaspard Conde organizuje wakacyjne zajęcia z bębnów w ursynowskim Domu Sztuki. Każdy może wziąć w nich udział.

Dom Sztuki przy ul. Wiolinowej 14 organizuje lipcowe spotkania z prawdziwym mistrzem gry na bębnach. Gaspard Conde od blisko 10 lat pracuje w Polsce. To wszechstronny i utalentowany muzyk, który zagrał setki koncertów, opracowywał programy artystyczne, tworzył aranżacje i szkolił instrumentalistów.

- Prowadzę zajęcia z bębnów, na które może przyjść każdy. Nie trzeba być wykształconym muzykiem, żeby spróbować - wystarczy chcieć - mówi Gaspard Conde.

Gaspard jest znawcą muzyki i tańca Afryki Zachodniej. Samodzielnie opracowuje materiały szkoleniowe, by efektywnie uczyć młodych adeptów. Jest najlepszym bębniarzem djembe i dundun w naszym kraju, o czym świadczą dziesiątki wyszkolonych przez niego muzyków. 

- Bardzo podoba mi się to, że bębny są takie egzotyczne. Brzmią charakterystycznie i głęboko. Kiedyś próbowałem grać, ale nie miałem nikogo, kto udzieliłby mi wskazówek. Dlatego tu jestem - mówi Maciek, który przychodzi na wakacyjne warsztaty bębniarskie.

Bezpłatne warsztaty odbywają się w ursynowskim Domu Sztuki przy ul. Wiolinowej. Zajęcia potrwają do końca lipca - odbywają się w każdy wtorek i piątek. Najpierw od godz. 10:00 do godz. 11:00, następnie od godz. 11:15 do godz. 12:15. Pamiętajmy, że choć zajęcia są bezpłatne, to trzeba się na nie zapisać. Wystarczy zgłosić się do sekretariatu w Domu Sztuki. 

Egzotyczne rytmy, czyli wakacyjne warsztaty bębniarskie. FOTO
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!