Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Dziś poznamy miss świata na wózku. Wszystkie piękne, która najpiękniejsza?

› bieżące 16 dni temu    7.10.2017
Sławek Kińczyk
komentarzy 1 ocen 3 / 100%
A A A
24 zdjęćmat. organizatoramat. organizatora fot. 

24 piękności z 19 krajów wystartują w wyborach Miss Świata na Wózku Inwalidzkim. Gala imprezy odbędzie się dziś wieczorem w Arenie Ursynów. 

Wybory Miss Wheelchair World wzbudzają nie mniejsze emocje niż wybory miss świata. Uczestniczki od kilku dni są już w Warszawie. Zdobywają sympatię warszawiaków, pojawiając się w różnych punktach miasta i zwiedzając jego atrakcje. Dziś ten najważniejszy wieczór - wybory najpiękniejszej, dwóch wicemiss, miss popularności oraz miss foto. 

Kandydatkami do tytułu są najpiękniejsze kobiety świata na wózku, wśród nich dwie Polki: Beata Jałocha oraz Adrianna Zawadzińska.

W jury zasiądą znani i lubiani, m.in. Agata Młynarska, modelka Sylwia Sucharska, sportowiec Bartek Marszałek, dziennikarz Mateusz Hładki czy Ryszard Rembiszewski, a także Anne Wafula-Strike - sportowiec, biegaczka na wózku.

To pierwsze wybory miss świata na wózku. Organizuje je Fundacja "Jedyna Taka" zaangażowana w propagowanie poytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych.

- Chcemy pokazać, że piękne kobiety korzystające z wózka inwalidzkiego są na całym świecie. Przypominamy, że wózek nie jest ograniczeniem nie do pokonania, a jedynie uzupełnieniem osoby. Każda kobieta korzystająca z wózka ma prawo być kim chce i czuć się piękna - mówi Katarzyna Wojtaszek, prezes fundacji.

Galę Miss Wheelchair World można obejrzeć na żywo - w Arenie Ursynów (są jeszcze wejściówki, do odbioru na miejscu do godz. 18:00) oraz online w Internecie na kanale Youtube.

POZNAJCIE KANDYDATKI DO TYTUŁU MISS WHEELCHAIR WORLD:

Dziś na Ursynowie wybrana zostanie Miss Świata na Wózku
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -

Nazywam się Ulyana Pcholkina i jestem Ukrainką.

Moje życie zmieniło się 12 lat temu, z tych 10 po wypadku. Pracuję z wieloma osobami, które w wyniku wypadków zmuszone są poruszać się za pomocą wózka. Uważam, że to brak pewności siebie jest główną przeszkodą w osiągnięciu niezależności życiowej po urazie, to właśnie widzę w takich osobach. Sama byłam na ich miejscu. Doszłam do punktu, w którym powiedziałam - to już nie chodzi o mnie! Wtedy też zaczęłam wyznaczać sobie cele, które początkowo wydawały się nieosiągalne.

Dzięki temu zostałam pierwszą mistrzynią Świata w karate, pierwszą prezenterką telewizyjną na wózku w wiodącym kanale informacyjnymna na Ukrainie i doświadczonym instruktorem i organizatorem obozów aktywnej rehabilitacji, co więcej szczęśliwym człowiekiem.

Jestem zaangażowana w zmianę jakości życia osób z niepełnosprawnością i ochronę ich praw jako lider opinii publicznej na Ukrainie. Jest to szczególnie ważne właśnie teraz kiedy w moim kraju trwa wojna. Jestem pewna, że niepełnosprawność to nie problem ale cecha szczególna danej osoby.

Wierzę, że to właśnie Miss Świata będzie w stanie zjednoczyć wielu ludzi i wspólnie zmienić Świat na lepszy a także pomóc stworzyć równe warunki konkurencji dla wszystkich!​

Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bożena
15 dni temu 1
Wszystkie doprawdy piękne dziewczyny, ale stawiam na Beatę Jałochę.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji